6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 62 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 62

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 62

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Kaşgarlı Mahmut Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 3. Ünite İpekyolu’nda Türkler Sayfa 62 Kaşgarlı Mahmut Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 62 Cevabı

b. Kaşgarlı Mahmut’un hayatını konu alan, 61. sayfadaki metin ile aşağıdaki haritayı dikkate alarak ilgili soruları cevaplayınız.

Cevap:
1. Karahanlılar Devleti hangi devletlerle komşudur?

Cevap: Selçuklular, Gаznelіler vе Çin ve Harzemşahlardır.
2. Karahanlı Devleti, kendinden önce kurulan Türk devletlerinden hangi özelliğiyle farklıdır?

Cevap: Özellikle bilim alanına verdikleri önem ve Müslümanlığa toplu halde geçen ilk Türk devleti olma gibi özellikleriyle farklıdır. Bunun yanında kendi bölgelerinde bir çok eğitim kurumu kurmaları bir çok sosyal tesis inşa etmeleri bakımından diğer Türk Devletlerine önderlik etmişlerdir.
3. Karahanlı Devleti ne zaman kurulmuştur? Devletin yöneticileri hangi unvanı kullanmışlardır?

Cevap: Karahanlı Devleti 840 yılında kurulmuştur. Devlet yöneticileri Hakan ünvanını kullanmışlardır.
4. Kaşgarlı Mahmut kimdir? Neden “Kaşgarlı” sıfatını kullanmıştır?

Cevap: Türk kültürünün ve edebiyatının en önemli eserlerinden olan ve ilk Türk Sözlüğü olması bakımından ayrı bir öneme sahip olan Divan-ı Lügatit Türk’ün yazarıdır. Kaşgar’da doğduğundan dolayı kendisine Kaşgarlı  Mahmut denilmiştir.
5. Kaşgarlı Mahmut hazırladığı bilgileri nerede kitap hâline getirmiştir?

Cevap:  Türk kültürünün ve edebiyatının en önemli eserlerinden olan ve ilk Türk Sözlüğü olması bakımından ayrı bir öneme sahip olan Divan-ı Lügatit Türk adlı eserinde toplamıştır.
6. Kaşgarlı Mahmut, Divanü Lugat-it-Türk’te, Türklerle ilgili hangi konularda bilgiler vermiştir?

Cevap: Gelenek görenekler, kelimelerin kökeni ve anlamları, yeme içme kültürleri, atasözleri , şiirlere yer vererek Türk kültürünün bugünlere gelmesini sağlamıştır.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 62

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder