6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı iş ilanlarını inceliyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 4. Ünite Ülkemizin Kaynakları Sayfa 88 iş ilanlarını inceliyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 88 Cevabı

13. Etkinlik: iş ilanlarını inceliyorum

Aşağıdaki iş ilanlarını inceleyerek ilgili soruları cevaplayınız.

Cevap:
a. Verilen iş ilanları içinde en çok dikkatinizi çeken nitelik hangisidir? Neden? Bu nitelik için hangi eğitim alınmalıdır? Hangi kişilik özelliklerine sahip olunmalıdır?

Cevap: Hangi iş kolunda işçi alınacaksa o iş kolunun büyük puntolu harflerle yazılması. Bunun yanında aranan işçinin işinde uzman olması. Çünkü uzman olmazsa verilecek işi doğru yapamayacaktır. Bu da işin aksamasına ya da yapılamamasına neden olacaktır.
b-İş ilanlarında istenen özellikleri sadece okula giderek kazanabilir miyiz neden?

Cevap: Hayır kazanamayız. O iş kolu ile ilgili deneyimlerimiz tecrübemiz ve pratiğimizin de olması gerekmektedir.
c-İş ilanlarında bay ve bayanlara yönelik özel şartlar  var mıdır? Varsa bunun amacı ne olabilir?

Cevap: Bazen olabilmektedir. Mesela aranan kişinin yaşı, cinsiyeti, eğitim durumu gibi farklı özellikler gösteren nitelikleri ilanlarda ayrıca belirtilmektedir.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 8 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 88

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder