6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81 - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Ekim 08, 2017

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Röportaj Yapıyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 4. Ünite Ülkemizin Kaynakları Sayfa 81 Röportaj Yapıyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 81 Cevabı

6. Etkinlik: Röportaj Yapıyorum

Yakın çevrenizdeki bir sanayi kuruluşunu ziyaret ederek bu kuruluşu tanıtan ve kuruluşun yörenize, bölgenize, ülkemize sağladığı ekonomik katkıları anlatan bir röportaj yapınız. Bu röportajı, kuruluşun yöneticisiyle veya çalışanlardan biri ile gerçekleştirebilirsiniz. Elde ettiğiniz bilgilere göre aşağıdaki formu doldurunuz.

Cevap:
a. Sanayi kuruluşunun adı: VESTEL
b. Sanayi kuruluşunun faaliyet alanı: Beyaz Eşya
c. Röportaj yaptığınız kişinin adı ve görevi: Nazif Zorlu- Vestel Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı
ç. Sanayi kuruluşunun burada kurulmasının nedenleri: Hem coğrafi olarak hem de ulaşım olarak avantajlı bir konumda olması
d. Sanayi kuruluşunun kurulduğu yöreye sağladığı ekonomik katkılar nelerdir? İş imkanları sağlaması açısından ve de bölgedeki esnafların canlı bir şekilde ticaret yapabilmelerini sağlaması açısından önemli katkıları olan bir kuruluş.
e. Sanayi kuruluşunun bulunduğu bölgeye sağladığı ekonomik katkılar nelerdir? Bölgenin gelişmesinde çok önemli katkıları olan bir kuruluştur. Hem yaptırmış olduğu okullar ile eğitime katkı vermekte hem de sağladığı iş imkanlarıyla önemli katkıları olan bir kuruluştur.
f. Sanayi kuruluşunun ülke ekonomisine sağladığı katkılar nelerdir. Yurt dışına yaptığı ihraç ile ülkemize büyük miktarda döviz girdisi sağlamaktadır. Bunun yanında ülke içinde de ekonomiye verdiği vergilerle büyük katkısı olan bir kurumdur.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 81

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder