Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 46, 47 4. Ünite Çağdaş Türkiye Yolunda Adımlar Saltanattan Cumhuriyete Doğru Etkinlik Soruları ve Cevapları
Bu etkinlik kapsamında saltanat sisteminin hangi şartlarda, neden kaldırıldığını ve saltanat sistemi ile cumhuriyet sistemi arasındaki farkları etkinlikler yaparak kavrayacaksınız.

Saltanattan Cumhuriyet’e Doğru

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 46 Cevabı

A. Saltanatın kaldırılmasına zemin hazırlayan gelişmeleri aşağıdaki bölüme yazınız.
Cevap: Saltanat Türk devletinde cumhuriyet yönetiminin uygulanmasını engelleyen en büyük engellerden birisiydi. Saltanatın kaldırılması ile monarşi yöntemi de ortadan kalkmış olacaktı. Saltanatın kaldırılmasına zemin hazırlayan en önemli olay; Kurtuluş Savaşının ardından Atatürk’ün Osmanlı monarşi yönetimine ayak uyduramaması ve ulus-devlet anlayışını Türk devletine getirmek istemesi olmuştur.

B. Tek kişi egemenliğine dayalı olan saltanat yönetimi ile cumhuriyet yönetiminin özelliklerini karşılaştırmalı olarak aşağıdaki bölümlere yazınız.

Saltanat (Monarşi) Yönetiminin Özellikleri
Cevap: Egemenlik ve ülke yönetimi tek kişinin ya da tek bir ailenin elindedir. Osmanlı Devleti döneminde bu sisteme “Saltanat” adı verilmiştir. Monarşi sisteminde ülke ya da hükümet tek bir kişide olurdu ya da o kişinin ailesi arasında pay edilirdi. Bu sistemde halkın devlet ile ilgili olan hiç bir konuda söz hakkı yoktu. Devletin başındaki kişi ya da aile ne isterse halka sorulmaksızın uygulanırdı.

Cumhuriyet Yönetiminin Özellikleri
Cevap: Bugün ülkemizde uygulanan rejim sistemidir. Halkın kendisini yine kendisi yönettiği bu sistemde devlet ile ilgili tüm kararlar oy sistemi ile halka sorulmaktadır. Mecliste her ilden gelen milletvekilleri milleti Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil ederek halkın sesi olmaktadır.

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46
Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 46

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder