8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


İstiklal Marşımız adlı etkinliğinde bağımsızlığımızın simgesi milli marşımız olan İstiklal Marşımızdan örnek verilen kıtalara bakarak çıkarımlar yaparak İstiklal Marşımızı yorumlayıp daha iyi kavrayacaksınız.
İstiklal Marşımız

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 36 Cevabı
Aşağıda İstiklal Marşı’mızın iki kıtası verilmiştir. Bu kıtalardan yola çıkarak İstiklal Marşı’nın millî kimliğin hangi özelliklerine vurgu yaptığını alttaki boşluğa yazınız.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim, bendimi çiğner, aşarım. Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Arkadaş, yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın. Doğacaktır sana va’dettiği günler Hakk’ın; Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın. 

Cevap: Türk milleti kendisini bildiğinden beri yani ezelden beri özgür yaşamıştır ve hem özgürlüğü hem de bağımsızlığı benimseyen bir millet olmuştur. Bu nedenle de hiç bir düşmanın ve kirli elin ne vatanına dokunmasına ne de kendisini himayesi altına alarak bağımsızlığını engellemesine izin vermemiştir. Türk milletinin bağımsızlığına ve vatanına düşman eli değdiğinde cesur ve savaşçı olmaktadır adeta kükreyen bir sel gibi olmaktadır. 

İkinci bölümde yazar Türk milletine “Arkadaş” diye seslenerek vatana alçak düşmanları sokmamasını, gerekirse kendisini feda ederek canını ortaya koyup düşman akınını engellemesini öğütlemiştir. Bu direniş ve cesaret sonunda Hak olarak ifade edilen Allah, güzel günleri verecektir. Bu güzel günlerin yarından bile yakın olduğunu söylemektedir.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 36

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder