8. Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

8. Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

8. Sınıf Türkçe Öğrenci Çalışma Kitabı Dörtel Yayınları 1. Tema İletişim Sayfa 31, 32 Tema Sonu Ölçme ve Değerlendirme Soruları ve Cevapları

TEMA SONU ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SORULARI

8. Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 31 Cevabı

Yıllar önce birkaç arkadaşım bana, konuşurken bazı şeyleri iki üç defa tekrarladığımı bu durumda ise kendilerini ders dinleyen çocuk gibi hissettiklerini ve sıkıldıklarım belirttiler. Bu, onların algısıydı. Bir süre bu konudaki davranışlarımı daha dikkatli gözlemeye başladım. Baktım ki doğru söylemişler. Muhtemelen öğretmenlik alışkanlığının bir uzantısı olarak karşıma aldığım çocuklara ayrıntılı açıklamalarda bulunuyor, “Her- hâlde anlamamışlardır.” diye düşünerek söylediklerimi birkaç defa tekrar ediyordum. Kendi kendime gayret edip bu alışkanlıktan vazgeçtim.
Prof. Dr. Üstün DÖKMEN


A. Aşağıdaki soruları yukarıdaki paragrafa göre cevaplayınız.
1. Arkadaşları yıllar önce yazarı niçin uyarmışlar?
2. Yazarın arkadaşları hangi duygular içindedir?
3. Yazar, uyarılar karşısında nasıl davranmıştır?
4. Yazarın, anlattıklarının daha iyi anlaşılmasını sağlamak için yaptığı tekrarları nasıl değerlendiriyorsunuz? Açıklayınız.
5. Sizce bu metnin başlığı ne olabilir?

B. Aşağıdaki cümlelerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına “Y” yazınız.
(…) “İnsanın çevresi ile kuracağı iletişim, kendi içinde başlar.” cümlesindeki “kuracağı” kelimesi bir fiilimsidir.
(…) Aslında fiil olan kelime kök ya da gövdeleri “-an, -ıp, -mek” gibi ekleri alınca türemiş fiil olur.
(…) Bir cümlede ne kadar fiilimsi varsa o kadar yan cümlecik vardır.
(…) Fiilimsiler de fiiller gibi kip ve kişi eki alır.
(…) Söyleşiler, yazarın seçtiği bir konuda ispat gerektirmeyen samimi anlatımı olan yazılardır.


8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31
8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 31

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder