7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10 - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 11, 2017

7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10

7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

7. Sınıf Türkçe Öğrenci Çalışma Kitabı Ez De Yayıncılık 1. Tema Milli Kültür Sayfa 10, Temaya Hazırlık Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

1. TEMAYA HAZIRLIK

Aşağıdaki görsellerden hareketle 1. temada işlenecek konuların neler olabileceğini aşağıya yazınız.
Aşağıdaki kelimelerin sizde çağrıştırdıklarını yazınız.

Mimar Sinan : Osmanlı Devleti’nin baş mimarı olan ve günümüzde bile eserlerinin mükemmelliği ile göz kamaştıran Mimar Sinan, 29 Mayıs 1489’da Kayseri Ağırnas’ta dünyaya gelmiştir. I. Süleyman, II.Selim ve III.Murat dönemlerinde Osmanlı Devleti’nin baş mimarı olarak görev yapmıştır.
Türkü : Sözleri genellikle halk şiiri biçiminde olan, yazanı ve besteleyeni bilinmeyen, halk ezgileriyle oluşmuş bir şarkı türü.
Kilim : Döşeme, divan gibi yerlere serilen, duvara asılabilen, genellikle çok renkli ve desenli, kıldan ya da yünden dokunmuş bir tür havsız halı.
Bilmece : Bir şeyin adını anmadan, kimi belirgin niteliklerini üstü kapalı bir biçimde söyleyerek ya da belirterek o şeyin ne olduğunu bilmeyi dinleyene ya da okuyana bırakan oyun.
Masa : Üzerinde türlü işler yapılabilen, ağaçtan, metalden vb. yapılmış, ayaklar ya da bir destek üzerine oturtulmuş düz bir tabladan oluşan mobilya.


7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10
7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10


7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10

7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10

7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10

7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


7. Sınıf Türkçe Ezde Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 10

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder