7. Sınıf Ada Matbaa Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 10, 2017

7. Sınıf Ada Matbaa Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

7. Sınıf Ada Matbaa Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Özgürlük ve İletişim

7. Sınıf Ada Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

1. Özgürlük deyince aklınıza neler geliyor? Açıklayınız.
Özgürlük : Bir insanın ve ya ülkenin hiç bir zorunluluk altında kalmadan bir şeyi yapabilip , istediği kadar dolaşabilmesine denir.
Özgürlük olunca insanlar şunların dışına çıkmamalıdırlar.
Başkalarının özgürlüğünü hiçe sayıp kendi kafasına göre iş çevirmek
Diğer insanların özgürlüğünü etkileyecek kötü bir şey yapmak
2. “Bir kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter.” sözünden çıkardığınız anlam nedir? Tartışınız.
Her insan özgür olmakla birlikte, özgürlük sınır tanımamak değildir. Sınırlar, başka bir varlığı rahatsız etmeyecek şekilde çizilmiştir. Benim özgürlüğüm bir başkasına zarar vermemelidir.

3. İletişim özgürlüğü deyince ne anlıyorsunuz?
 
Yukarıdaki belgeleri inceleyerek ortak maddeleri söyleyiniz. Birçok ulusal ve uluslararası belgede kişi özgürlükleri hakkında benzer maddelere yer verilmesinin nedeni ne olabilir?
İletişim özgürlüğü neden önemlidir?
İletişim özgürlüğü bireylerin sağlıklı bilgilenmesi açısından önemlidir Ancak iletişim özgürlüğü sınırsız olmamalıdır
İletişim araçları şu konularda dikkatli davranmak zorundadır Bunlar;
* Özel yaşamın gizliliği
* Konut dokunulmazlığı
* Doğru bilgi verme
*Diğer kişi hak ve özgürlükleri
Basın özgürlüğünün olmasının önemini belirtiniz.
Basın özgürlüğü, Birleşmiş Milletler tarafından; İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nde ilan edilen, bir çok ülke tarafından kabul edilen bir haktır. Basın özgürlüğü, ülkeden ülkeye daha değişik şekillerde uygulanabilyor. Özgür Basın, demokratik sistemin korunması ve güçlendirilmesinde son derece önemli bir unsur olma özelliğini taşıyor ve insan haklarına dayalı ve demokratik bir toplumsal ve siyasal düzen özlemimizin gerçekleşmesi yolunda önemli yapı taşlarından birini oluşturuyor.
Ayrıca demokratik siyasetin oluşturulmasının temel koşullarından biri olan basın özgürlüğü denildiğinde Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 10’uncu maddesi ve Terörle Mücadele Yasası akıllara geliyor. Her 3 Mayıs'ta Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlanıyor. Bugün dünyada 63 ülkede basın özgürlüğünden söz etmek mümkün değil. Türkiye ise aralarında Nikaragua, Tanzanya, Kuveyt gibi ülkelerin yer aldığı ‘kısmen özgür’ ülkeler kategorisinde bulunuyor. Basın özgürlüğü alanında Finlandiya, Belçika ve İzlanda ilk üç sırayı alırken, Almanya da 17. sırada bulunuyor. Avrupa Birliği adayı Türkiye, Batı Avrupa ülkeleri arasında basın özgürlüğü alanında en alt sırada yer alıyor.
Basın özgürlüğü olmasaydı, ne tür sorunlarla karşılaşırdık?
Günlük yaşamda gazete, televizyon ve radyodan nasıl yararlanıyorsunuz?
Gazete günlük haberleri almamıza yarar
Televizyon sıkıldığım da haber, dizi, belgesel ve film izlememize yarar
Radyo ise müzik amaçlı kullanılır

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder