6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 09, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 18 Cevabı
8. Etkinlik: Sorun Çözüyorum

Ece ailesinin ona aldığı spor ayakkabısını beden eğitimi dersinde bir kere giydi. Ayakkabıları ayağından çıkarırken ayakkabının ucunun açıldığını gördü. Ece’nin yaşadığı bu sorunu siz yaşasaydınız haklarınızı, sorumluluklarınızı ve özgürlüklerinizi kullanarak bu sorunu nasıl çözerdiniz? Aşağıdaki kutucuğa yazınız.

Cevap: Hemen ayakkabıyı aldığım yere ailemle alış veriş sırasında almış olduğumuz fiş ile beraber gidip gerekli işlemlerin yapılması ve benim bu sorunumun çözülmesini isterdim.

9. Etkinlik: Farklı Davranışları Değerlendiriyorum

Aşağıda farklı görevler üstlenmiş kişilere ait rol kartları yer almaktadır. Bu kartlara bağlı olarak verilen soruları cevaplayınız.

Ahmet Bey, otuz altı yaşında ve bir market sahibidir. Son kullanma tarihleri geçmiş ürünleri marketin ön raflarına koyar. Üstelik bu ürünleri yarı fiyatına satar. Ayşe on iki yaşında altıncı sınıf öğrencisidir. Ahmet Bey’in marketine giderek ön raflarda bulunan indirimli ürünlerden satın almıştır. Eve geldiğinde bu ürünlerin son kullanma tarihlerinin geçmiş olduğunu fark etmiştir. Ayşe, aldığı bu ürünleri hemen markete geri götürmüştür. Ancak Ahmet Bey iade kabul etmediğini belirtmiştir.

a. Sizce Ahmet Bey’in yaptığı yanlış davranış nedir?

Cevap: Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satması ve Ayşe’nin isteğini reddetmesi yaptığı yanlışlardır.

b. Ahmet Bey’in bozuk ya da son kullanma tarihi geçmiş ürün satma hakkı var mı? Sattığı ürünleri, şikâyete bağlı olarak geri almama hakkı var mı? Neden?

Cevap: Kesinlikle yoktur. Onun bu şekilde davranması suçtur. Geri almama hakkı yoktur. Çünkü bu durumda suç kendisindedir ve düzeltmekle sorumludur.

c. Ayşe’nin yaptığı yanlış davranış nedir? Ayşe’nin bu konudaki sorumluluğu nedir?

Cevap: Ayşe ürünleri alırken son kullanma tarihlerine bakmamıştır. Bundan dolayı da suç onundur. Alış veriş yaparken son kullanma tarihine bakmak zorundadır. Bilinçli tüketici olması gerekir.

ç. Ayşe, hakkını aramak için neler yapabilir?

Cevap: Tüketici Haklarını Savunan dernek ve kurumlara başvurabilir. Dava açabilir.

d. Bu tür sorunların çözümünde ilgili kurumlara dilekçe yazmanın etkisi olabilir mi?

Cevap: Etkisi olur. Çünkü ilgili kurumlar bu dilekçeleri işleme koyarak devletin bu konuda adaleti
sağlaması gerekir.
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 18

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder