6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 22 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 09, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 22

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 22

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 22 Cevabı

14. Etkinlik: Şema Tamamlıyorum
Atatürk’ün önerisiyle kurulan Türk Tarih Kurumu, Türk Dil Kurumu, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi hakkında araştırma yaparak aşağıdaki şemayı tamamlayınız.

Türk Tarih Kurumu:
Cevap: Türk Tarih Kurumu (kısaca TTK), Türk tarihinin ilk kaynaklardan araştırılması amacı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifi sonucu 12 Nisan 1931’de kurulmuş bir araştırma kurumudur. 1983 yılından itibaren Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu‘na bağlı bir kuruluş durumuna gelmiştir.

Kuruluş amaçları
a. Türk tarihinin ilk kaynaklardan araştırılması amacı
b. Türkiye tarihini araştırmak
c. Tarihi eserleri korumak
d. Tarih ile ilgili kitapları yayımlamak

Yaptığı Çalışmalar
a. Tarih ile ilgili kitapları yayımlamak
b. Tarihi eserleri korumak
c. Türk tarihinin ilk kaynaklardan araştırılması amacı

Hangi bilim insanları yetişti?
1. Fuad Köprülü
2. Ali Fuat Başgil
3. Refik Saydam

Hangi alanda çalışma yaptılar?
1. Ülke Tarihi
2. Anayasa
3. Osmanlı Tarihi

Türk Dil Kurumu:
Cevap: Türk Dil Kurumu, kısaca TDK, Türkçeyi incelemek ve Türkçenin gelişmesi için çalışmak amacıyla 12 Temmuz 1932’de Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan kurumdur

Kuruluş amaçları
a. Türk dilini geliştirmek
b. Türk sözlüğünü geliştirmek
c. Türkçe’yi korumak
d. Türk dilini muhafaza etmek

Yaptığı Çalışmalar
a. Sözlük
b. Taramalar
c. Türk Dilinin tarihini araştırmak

Hangi bilim insanları yetişti?
1. Fuad Köprülü
2. Zeynep Korkmaz
3. Müjgan Cunbur

Hangi alanda çalışma yaptılar?
1. Sözlük
2. Türk dilinin geçmişi
3. Türk dlinin korunması

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

1 yorum: