6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 25 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 09, 2017

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 25

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Sayfa 25

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 25 Cevabı

4. Onur, arkadaşı Gonca’ya “Okulda yaşadığım bu sorunun çözümü için hemen bir şeyler yapmalıyım. ” dedi. Onur, yaşadığı sorunu çözüme kavuştururken;

I. Başkalarının haklarına saygılı davranmak
II. Sorunun çözümü ile ilgili kişilerin sorumluluk almalarını sağlamak
III. Sorunu başkalarının da özgürlüklerini göz önünde bulundurarak çözmeye çalışmak gibi davranışlardan hangilerini yapmalıdır?

A. I ve II B. I ve III C. II ve III D. I, II ve III

Cevap: D

5. • Yurt sevgisinin ve vatandaşlık bağlarımızın güçlenmesini sağlar.
▲ Türkiye Cumhuriyetimin etkin bir vatandaşı olmamızı sağlar.
★ Çevre sorunlarına karşı duyarlı olmamızı sağlar.
■ Fiziksel olarak sağlıklı büyümemizi ve gelişmemizi sağlar.
Hangi sembolle gösterilen açıklamada sosyal bilgiler dersinin yararlarından biri gösterilmemiştir?

A. • B. ▲ C. ★ D. ■

Cevap: D

6. Aşağıdaki çalışmalardan hangisi Atatürk’ün sosyal bilimlerin gelişmesi için yaptığı faaliyetlere doğrudan kanıt gösterilemez?
A. Türk Tarih Kurumunun açılması
B. Türk Dil Kurumunun açılması
C. TBMM’nin açılması
D. Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinin açılması

Cevap: C

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25
6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 25

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder