6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 07, 2017

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı

1. Aşağıda verilen doğal sayıların çarpanlarını yazınız.
a) 32—►
b) 28—►
c) 25—►
ç) 17—►

2. Aşağıda verilen doğal sayıların 50’den küçük olan katlarını yazınız.
a) 7—►
b) 13—►
c) 15—►
ç) 22—►

3. Aşağıdaki ifadeler doğru ise başına “D”, yanlış ise “Y” yazınız.

4 sayısı 24’ün bir bölenidir.
5 sayısı 51 ’in bir çarpanıdır.
46 sayısı 23 sayısının katıdır.
52 sayısı 2 sayısının çarpanıdır.
30 sayısının 8 tane çarpanı vardır.
72 sayısı 18 sayısının katıdır.
4. Kenar uzunlukları birer doğal sayı olan dikdörtgenin alanı 48 cm2dir. Bu dikdörtgenin kenar uzunluklarının hangi doğal sayılar olabileceğini bulunuz.

Cevap:


6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder