6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 07, 2017

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı 

1. Aşağıdaki sayılardan hangisinin çarpanlarının toplamı diğerlerinden büyüktür?
a) 16 b) 18 c) 25 ç) 36 d) 37

2. 20 sayısının çarpanları ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden doğru olanın yanına “D”, yanlış olanın yanına “Y” yazınız.
I. Çarpanlarının 5 tanesi çift sayıdır.
II. Tek sayı olan çarpanların toplamı 5’tir.
III. 6 tane çarpanı vardır.
IV. Çarpanlarının toplamı 42’dir.

3. 48 sayısının tek doğal sayı çarpanlarının toplamını bulunuz.

4. 18 sayısının 2 katı ile 6 sayısının……………katı birbirine eşittir.Yukarıdaki ifadede verilen boşluğa uygun sayıyı yazarak doldurunuz.

5. Aşağıdaki sayıların hangi sayılara kalansız bölünebileceğini belirleyip örnekteki gibi tabloya işaretleyiniz.

Cevap: 


6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 50

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder