6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Eylül 07, 2017

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

6. Sınıf Mega Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

3. Aşağıdaki ifadelerin doğru veya yanlış olduklarını belirtiniz. Cevabınızın doğruluğunu gösterecek nitelikte örnekler veriniz.

a) Sadece birler basamağında 5 olan sayılar 5’e kalansız bölünür.
b) 3’e kalansız bölünen her doğal sayı 9’a kalansız bölünür.
c) 10’a kalansız bölünen her sayı 2’ye de kalansız bölünür.
ç) 5’e kalansız bölünen her sayı 10’a da kalansız bölünür.
d) Son iki basamağı 00 olan tüm sayılar hem 4’e hem de 5’e kalansız bölünür.

4. Esra, telefonuna koyduğu 4 basamaklı şifrenin son 2 basamağını unutuyor. Şifrenin, ilk 2 basamağının 21 olduğunu ve 4’e tam bölündüğünü hatırlıyor. Esra’nın şifresinin neler olabileceğine 3 tane örnek veriniz.

5. “2233445566”, 10 basamaklı doğal sayısı 9’a kalansız bölünebilir mi?

6. Bir sayı 6’ya kalansız bölünebiliyorsa, 3’e de kalansız bölünebilir mi? Örneklerle açıklayınız.

7. 4’e kalansız bölünebilen her sayı, 2’ye de kalansız bölünebilir mi? Örneklerle açıklayınız.

8. 2, 3, 4, 5 ve 9 sayılarına tam bölünen bir sayıyı bulmak için izleyeceğiniz yöntem ne olurdu?

Cevap:


6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


6. Sınıf Matematik Mega Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder