Müjde!!! 10 bin öğretmen alımı! - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Ağustos 02, 2017

Müjde!!! 10 bin öğretmen alımı!

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Müjde!!! 10 bin öğretmen alımı!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sinop'ta yaptığı açıklamalarda 20 Ağustos'tan sonra 10 bin öğretmen alımı yapılacağına dair öğretmen ataması bekleyen adaylara müjdeyi verdi. Sözleşmeli öğretmen adaylarını çok sevindirecek bir haber geldi. Ağustos 2017 yılında 10 bin yeni öğretmen alımı yapılacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 10 bin öğretmen alımı için müjdeyi vermişti. Peki ikinci 10 bin öğretmen alımı ne zaman olacak? Binlerce kişi yeni yapılacak öğretmen atamasına gözünü dikti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 10 bin öğretmen alımı açıklaması 

Sinop ziyaretinde çeşitli temaslarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim ve öğretmen atamalarıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. 20 bin öğretmen ataması için ilana çıkıldığını hatırlatan Bakan Yılmaz, 10 bin öğretmen ataması için de tarih verdi. Daha önce ağustos ayından sonra atanacağı söylenen 10 bin sözleşmeli öğretmenin, 20 Ağustos’tan sonra atanacağını açıkladı. Bakan Yılmaz şöyle dedi:

"Türkiye olarak milli gelirimizin yüzde 5.8'ini eğitime ayırıyoruz. Gelişmiş ülkelerden daha fazla kaynağı eğitime ayırıyoruz. Neden? 21’inci yüzyılı Türkiye'nin yüzyılı yapabilmek ancak eğitimden geçer.

Müjde!!! 10 bin öğretmen alımı!
Müjde!!! 10 bin öğretmen alımı!

Dolayısıyla Türkiye'de 80 yılda yapılan dersliği yaptık, 270 binin üzerinde derslik yaptık. Türkiye'de bu ana kadar atanmış öğretmenlerin sayısından çok daha fazla öğretmenimizi atadık. Şu anda görev yapan her üç öğretmenden yaklaşık ikisi bizim dönemimizde atandı. Geçen yıl 30 bin şubatta, 20 bin ekimde, toplam 50 bin öğretmen ataması yaptık. 50 bin sayısı bazı ülkelerin toplam kamu personeli sayısına eşittir. 20 bin öğretmen için alım yapacağımızı da duyurduk, ilana çıktık. Önceki gün de öğretmen adaylarının hangi mülakat merkezlerinde sınava gireceğini açıkladık. 20 Ağustos'tan sonra 10 bin öğretmen alımı daha gerçekleştireceğiz. İki yılda 80 bin öğretmeni eğitim camiamıza katacağız."

Gelecek eğitim öğretim yılında eğitim alanında ikili sistemi kaldıracaklarına işaret ederek Sinop'ta ikili eğitimin şimdiden kaldırılmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Ücretsiz süt dağıtıyoruz, ücretsiz tablet bilgisayar veriyoruz. Engellilerimizin evlerine ücretsiz öğretmen gönderiyoruz. Eskiden bunlar olur muydu? İnsana değer verirseniz bu olur. Önümüzdeki yıl müfredatımızı yeniliyoruz. Önümüzdeki yıl yeni müfredatla inşallah eğitime başlayacağız. Daha iyi bir eğitimle çocuklarımızı bilgi hamalı yapmak istemiyoruz. Öğrettiğimiz bilgilerin çocuklarımızın hayatlarına faydası, katkısı olsun istiyoruz."

2017 Ağustos Atamasında Ne Kadar Öğretmen Atanacak? Öğretmen adaylarının şu sıralar en çok merak ettiği konuların başında öğretmen atamaları sayısı geliyor. Zira ne KPSS puanı ne de mülakat puanı, atama sayısı ve bölüme ayrılan kontenjan kadar önemli. 27 Mayıs 2017 Cumartesi 19:27 8 Öğretmen adaylarının şu sıralar en çok merak ettiği konuların başında öğretmen atamaları sayısı geliyor. Zira ne KPSS puanı ne de mülakat puanı, atama sayısı ve bölüme ayrılan kontenjan kadar önemli. Önemli olan öğretmen adayının bölümüne ayrılacak olan kontenjan sayısıdır. Bir çok kez bölüm birincisi olduğu halde kontenjan açılmadığı için ataması yapılmayan öğretmen adaylarına rastlamıştık. Bu nedenle öğretmen atama sayısı çok önemli. Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Ağustos ayında 10 bin öğretmen ataması yapılacağını ifade etmişti. Öğretmen atama sayısının 10 bin olması öğretmen adaylarını pek memnun etmiyor. Özellikle ihraçlardan sonra ciddi öğretmen ihtiyacı oluşmuş olması nedeniyle 2017 Ağustos atamasında sayının yüksek olması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder