Embriyo Donasyonu - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Ağustos 09, 2017

Embriyo Donasyonu

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Embriyo Donasyonu

Anne-baba olmak isteyip de olamayan infertil çiftler, embriyo donasyonu sayesinde bu dileklerini yerine getirebilmektedirler. Embriyo Donasyonu; hem hanımda yumurta, hem de beyde sperm olmadığı zamanlarda tercih edilebilen bir yöntemdir. Daha önceden ihtiyaç fazlası embryolarını bağışlamak veya paylaşmak isteyen ailelerden alınan embryolar kullanılır. Uygulanan sisteme gore taze veya dondurularak saklanmış embryolar kullanılabilir.

Embriyo Donasyonu

Kıbrıs Tüp Bebek Fiyatları
Kıbrıs’ta yumurta donasyonu fiyatları tüp bebek merkezlerine ve doktorların yapmış oldukları işlemlere göre olup 4,500 EURO ile 6,000 EURO arasında değişmektedir. Kıbrıs Yumurta donasyonu fiyatları içerisinde uçak biletleri, konaklama bedelli ve transfer ücrete dahil yada eklenmektedir.Kıbrıs’da yumurta donasyonu yaptıranların tüp bebek merkezlerinin verilerine göre ortalama %75 pozitif sonuçlanmıştır.

Embriyo Donasyonu


Yumurta Donasyonu Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde Neden Yaptırılmalı Yumurta donasyonu (yumurta bağışı) tüp bebek tedavisinde uygulanan yöntemlerin tamamı uygulanır. Donorden ilaç desteği ile büyütülen yumurtalar alıcı anne adayının eşinin spermiyle döllenerek adayının rahmine yerleştirilmesi işlemidir. Yaklaşık 10 yıldır yaygın olarak uygulanan tüp bebek yöntemidir.

Embriyo Donasyonu
Kıbrıs’da Yumurta donasyonu işlemi, ek çok kadın artık çeşitli sebeplerden dolayı yumurtalıklarından operasyon geçirmektedir.Yumurtalık dokusunun bir kısmını veya tamamını kaybetmektedir. Bu durum aynı zamanda doğurganlığın azalmasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra genetik rahatsızlıklardan dolayı yumurta oluşumu zayıf ya da doğuştan yumurtalıkları gelişmemiş olabilir. Ancak sağlıklı bir rahme sahip olan kadınlar veya buna benzer durumlarda yumurta donasyonu tedavisi ile anne olma sansını kendilerine sağlamaktadır. Bu tedavi ile anne olmak yani yumurta donasyonu (yumurta nakli) Türkiye’de ve bir çok ülkede de yasak olduğundan dolayı hastaların bu tedaviyi izin verilen ülkelerde yaptırmasına sebep olmaktadır. Bu tedavi için tercih edilen yerlerin başında Kıbrıs gelmektedir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezleri’nin hepsinde son teknoloji ve dünya standartlarındaki embriyoloji laboratuarı ile yumurta donasyonu tedavisi uygulanmaktadır. Çocuk özlemi çeken çiftlere alanında uzman Doktorlarımız size uygun tedavi yöntemini belirleyip anne adayına en uygun sağlıklı ve genç donorlerden alınan iyi kalitede yumurtalar ile bu özleme son verip anne, baba olmanıza yardımcı olmaktadır.

Embriyo Donasyonu
Embriyo Donasyonu

Kıbrıs ‘ta Yumurta donasyonu ,nakli fiyatları merkezlere göre değişmekte olup 4,500 EURO ile 8,000 EURO arasında değişmektedir. Yumurta donasyonu fiyatları içerisinde uçak biletleri, konaklama bedelli ve transfer ücretleri eklenmektedir. Kıbrıs’da yumurta donasyonu yaptıranların %75 pozitif sonuçlanmıştır.

Hangi Durumlarda Yumurta donasyonuna Başvurulur?
Hiç adet görmemiş, ama rahim içi mukozasının iyi olduğuna karar verilen hastalar, Kemoterapi veya radyoterapi sonucu yumurta hücrelerinin kaybolması, cerrahi yollarla yumurtalıkların alınması veya sebebi bilinmeyen nedenlerle erken menopoz da olan kadınlar, Daha önceki tüp bebek denemelerinde az veya hiç yumurta elde edilemeyen kadınlar, Adetin 3. günü yapılan FSH değerinin 15 ve üzeri olan hastalar, Birçok başarısız IVF denemesi olan ve gebelik elde edilemeyen kadınlar, Yumurtalıkların alınması, Yumurtalık kisti ameliyatı gibi nedenlerle büyük doku kaybı yaşayan hastalar, Ailede genetik olarak geçebilecek bir hastalık bulunması, Tüp bebek tedavilerinde az sayıda veya defektli yumurta gelmesi nedeni ile gebelik elde edilememesi durumlarında yumurta donasyonu veya yumurta nakli tedavisi veya yumurta bağışı tedavisi düşünülmektedir. Yumurta donasyonu için Vericilerin (donorlerin) Seçilmesi Yumurta donorü seçimi Yumurtayı bağışlayan kişi çiftin bildiği birisi veya hiç tanımadığı kişiler olabilir, Yumurta bağışlayan kişiler 20-29 yaş arasında ve sağlıklı kişilerdir, Daha önce sağlıklı çocuk doğurmuş vericiler tercih edilir, Zeka geriliği ile ilgili aile hikayeleri araştırılır, Aile hikayelerinde kalıtsal hastalıklarla ilgili problem araştırılmaktadır. Yumurta donorleri; enfeksiyon hastalıklar, (HIV, hepatit B ve C, sitomegalovirus, sifiliz, klamidya) genetik hastalıklar ( karyotip analizi ve kistik fibrosis taraması ) açısından araştırılmış, kan grupları ve Rh durumları saptanmış, belli etik kökeni olanlarda talasemi ve orak hücreli anemi açısından taramalar yapılmış genç, sağlıklı ve doğurgan kişilerdir. Yumurta donasyonu tedavisi için donor seçimi yapılırken hastanın ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel özellikler mümkün olduğunca alıcı çiftinkine benzer olacak şekilde seçilir. Ek olarak, etnik köken, kan grubu ve diğer fiziksel özellikler de mümkün olduğunca alıcı çiftle eşleştirilir.

Yumurta Donasyonunun Yararları ve Riskleri Tecrübeli kliniklerde, klinik gebelik oranı donasyon tedavisi başına %70’lere ulaşmaktadır. Her ihtimalde yumurta donasyonu tedavisi kadının kendi yumurtasının kullanıldığı tedavilerden daha yüksek başarı oranına sahiptir. Yumurta donasyonu evlat edinmenin bir alternatifi olabilir. Hem embriyonun yarı genetik materyali çiftten elde edilir, hem de anne embriyonun taşıyıcı ortamını sağlamaktadır. Bu şekilde fetusun büyümesi ve gelişmesi üzerine kontrolü alarak daha sağlıklı bir bebek elde etme olasılığı artmaktadır. Anne gebeliği başından sonuna kadar yaşamaktadır ve emzirme süresince de bebeğe olan yakınlığını geliştirmektedir. Bu nedenle evlat edinme sürecinden daha çok tercih edilmektedir.. Genel tüp bebek risklerinin yanı sıra donasyon sikluslarında elde edilen gebeliklerin yaklaşık %15-20’sinde düşükle sonuçlanır ve %20-25 oranında da çoğul gebelikler oluşabilir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak yumurta donasyonu sikluslarını özenle ve yoğun bir gayretle planlayıp hastalarımıza özel, esnek tedavi planları geliştirmekteyiz. Yumurta donasyonu başarı oranları için lütfen başarı oranlarımız bölümünü ziyaret edin. Merkezimizde genel olarak yumurta donasyonu tedavisi ile % 70 başarı sağlanmaktadır.

Neden Yumurta donasyonu Tedavisi için Kıbrıs’ı Seçmeliyim? Yumurta donasyonu tedavisi için bekleme sırası yoktur. Yumurta donasyonu tedavisinin fiyatı bu tedavinin yasal olarak uygulandığı diğer ülkeler ile kıyaslandığında çok avantajlıdır. (Fiyat Avantajı) Yumurta donasyonu tedavisinde dondurulmuş yumurta kesinlikle kullanılmamaktaıdr. Kıbrıs adasının muhteşem iklimi sayesinde yumurta donasyonu tedavisi ile birlikte tatil ve dinlenme imkanı.

Adım Adım Embriyo Donasyonu 1. Kadın vajinal ultrason muayenesinden geçerek herhangi bir kist, polip veya myom olup olmadığı kontrol edilmeli ve rahim duvarı kalınlığı olarak bilinen endometrium ölçülmelidir.  2. Çiftin fiziksel özellikleri ile ilgili yeterli bilgi edindikten sonra, en uygun donörü belirleyebilmek için tarama sürecine geçilir. 3. Çift için en uygun donör belirlendikten sonra iki tarafın da tedavileri senkronize edilip aynı anda tedavileri planlanır. 4. Donör yumurtası ve spermi ile oluşturulan embriyolardan gelişimi sağlıklı ve kaliteli olan embriyolar anne adayının rahmine transfer edilir.

Embryo Donasyonu Ücreti Embryo donasyonu yasalardan dolayı dünyanın birçok yerinde uygulanmamaktadır. Kuzey Kıbrıs, embriyo donasyonun yasal olarak uygulandığı en popüler ülkelerden biridir. Embriyo donasyonunun Kuzey Kıbrıs’da ücreti 5000 ile 6000 EUR arasında değişkenlik göstermektedir.

Embriyo Donasyonu Yaptıranlar Anne-baba olmak isteyip de olamayan infertil çift yaşadığı birçok psikolojik yıkımın ardından, embriyo donasyonu sürecine girdiğinde ilk başta psikolojik olarak hassas olduğundan dolayı süreci kabullenmesi gerekmektedir. Gebelik gerçekleştikten sonrasında çift hamileliğin getirdiği bir çok yeni şeyi deneyimleyerek mutlu olmaktadır. 9 aylık gebelik sürecini yaşamak ve ardından doğum yapmanımn deneyimlenmesi ile çiftin, doğan çocuğu kendi çocukları olarak benimsediği bir çok vaka ile gözlemlenmiş bulunmaktadır Çağımızın en önemli sorunlarının başında gelen infertilite, yani halk arasında söylendiği şekliyle kısırlık, tüm dünyayı tehdit eder bir duruma gelmiştir. İnfertilitenin bu denli artış göstermesinin başlıca nedenlerinin içinde en üst sıralara, sağlıksız beslenme, düzensiz yaşama, genetik yapının bozulması, stres faktörlerinin yerleşmesine rağmen, kesin tanı hiçbir zaman konulamamaktadır. Günümüzde tıbbın son derece ilerleme göstermesiyle, özellikle bebek sahibi olmak isteyip de olamayan çiftlere anne babalık duygusunu yaşatma üzerine çeşitli yöntemler geliştirilmiştir. Elbette embriyo donasyonu genellikle son çare olarak görülmektedir.

Embriyo donasyonu sürecine gelene kadar, gebe kalamama sorunlarında kullanılan yöntemlerin içerisinde elbette ki en sık yararlanılanı, anne babanın üreme hücrelerindeki yetersizlik dolayısıyla ya da tanımlanamayan nedenlerden ötürü, doğal yolla gebelik oluşmadığı durumlarda tercih edilen aşılama (IUA) ya da tüp bebek (IVF) tedavileridir. Bu tedaviler tamamen anne ve babanın üreme hücreleriyle gerçekleşitirilir. Üreme hücreleri çeşitli ilaçlarla uyarılır, ardından da laboratuvar ortamında gerçekleştirilen tüp bebek yöntemiyle gerçekleştirilir.

Üreme Hücresi (yumurta ve/veya sperm) Yokluğunda Uygulanan Tedaviler Anne ya da babanın üreme hücrelerinden birinin tamamen yokluğunda ise hücre nakilleri kullanılır. Üreme hücresi nakilleri, yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve embriyo donasyonu olarak ayrılabilir. Yumurta donasyonu: Embriyo donasyonu ile yumurta donasyonu tedavileri zaman zaman birbirleriyle karıştırılabilmektedir. Oysa ki birbirinden oldukça farklı tedavilerdir. Sadece kadın tarafında olan, yumurta hücresinin tamamen yokluğunda ya da gebelik oluşturulamayacak kadar kalitesiz olduğu durumlarda, yumurta donasyonu ile tüp bebek tedavisi kullanılır. Bu tedavide, donör yumurtası ile babanın spermi kullanılarak sağlıklı embriyolar elde edilir ve bu embriyolar anne rahmine transfer edilir. Bu yöntem özellikle erken menopoz döneminde olan kadınlarda gebelik elde etmek için kullandığımız bir yöntemdir.

Sperm donasyonu: Erkek üreme hücresi olan spermin eksikliğinde ise, sperm bankasından getirttiğimiz, babanın fiziksel özelliklerine uyumlu sperm hücresiyle gebelik elde etmekteyiz. Bu tedaviye sperm donasyonu denmekte ve yumurta donasyonun tam tersi bir uygulama yapılmaktadır. Bu uygulamada annenin yumurtaları hazırlanır, toplanır ve babada azespermi ya da genetik sorunlardan ötürü hiç sağlıklı sperm olmadığı için, banka spermi ile döllenerek, anne rahmine embriyo transferi gerçekleştirilir.

Embriyo donasyonu: Üreme hücrelerinin her ikisinin de yetersiz ve eksik olduğu durumlarda, yani hem yumurta, hem de spermle gebelik elde etmenin mümkün olmadığı durumlarda, embriyo donasyonu dediğimiz, her iki üreme hücresinin de donörlerden alınarak embriyo elde edildiği yöntem uygulanmaktadır. Özellikle azospermi ve erken menopoz durumunu aynı anda yaşayan çiftler için, evlat sahibi olma yolunda mucizeler yaratmaktadır. Embriyo donasyonu yönteminde, anne adayının fiziksel özelliklerine uygun ve taze olarak hazırlanan yumurta hücreleri, sperm bankasından (Cryos Sperm Bank International), babanın özelliklerine göre getirtilen sperm hücreleri ile döllenir. Döllemenin ardından 3 ya da 5 gün sonra sağlıklı embriyo transferi gerçekleştirilir.

Embriyo Donasyonu içeren Tüp Bebek Tedavisi embriyo gelişim aşamalarıembriyo donasyonu içeren tüp bebek tedavisinde, her iki üreme hücresi de anne ve baba dışındaki verici donörlerden sağlandığından, hem yumurta donasyonu, hem de sperm donasyonu süreçleriyle birebir benzerlik taşımaktadır. 

Hedeflenen embriyo donasyonu uygulamasında, tedaviye, yumurta ve sperm hücresi seçimi ile başlanır ve ardından anne adayının adet döngüsü doğrultusunda tedaviye yön verilir. Anne adayının adet düzensizliği veya hiç adet görmemesi gibi bir durum söz konusu ise öncelikle adet düzeninin oluşturulması için adet düzenleyiciler kullanması sağlanır veya uzun zamandır adet yok ise direk tedaviye başlanabilir. Anne adayının rahimi bebek taşımaya hazır hale getirilmek üzere uygun dozda ilaç tedavisine başlanır. Embriyo donasyonu, ortalama 15 günü içerir ve rahimden olumlu bir cevap için anne adayı rutin şekilde kontrol edilir. İstenilen bulgular oluştuğunda, vericilerden alınan yumurta ile sperm örneği birleştirilir ve embriyo haline getirilir. Embriyo donasyonu tedavisinin son aşamasında, embriyonun izlenen gelişim sürecinde 3 ila 5. günü tüm hazırlıklar tamamlanarak, en kaliteli embriyolar anne adayına transfer edilir. 

Embriyo Donasyonu Aşamaları Karar verme aşaması: Bu aşamada çiftler bir takım test ve kontrollerden geçirilerek, her iki tarafın da üreme hücreleri incelenir. Eğer her iki taraftan da sağlıklı üreme hücresi elde edilemeyeceğinden emin olunduktan sonra, çift embriyo donasyonu ile tüp bebek tedavisine yönlendirilir. Donör belirleme süreci: Kıbrıs embriyo donasyonu için hem anne adayına hem de baba adayına uygun hücre vericilerini titizlikle seçtiğimizden, hem annenin hem de babanın fiziksel özellikleri, etnik kökenleri, kan grupları alınır. Araştırma sürecine geçilir. Spermin dondurulmuş ya da taze olması, kalitesini etkilemediğinden, sperm hücresi donmuş şekilde sperm bankasından getirilmektedir. Yumurtada ise, donmuş yumurtanın başarı oranları taze yumurtaya göre daha düşük olduğundan, her zaman taze yumurta hazırlamaktayız. Yumurta donörlerinin yumurtaları, uzman doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz tip tarafından birebir hazırlanmaktadır. Anne adayının ve donörünün tedavi için hazırlanması: Eğer anne adayı adet görüyorsa, anne ile yumurta donörünün adetleri senkronize edilmeli, yani aynı döneme denk getirilmelidir. Eğer menopoz gibi nedenlerden ötürü artık adet görmüyorsa, donörün tedaviye başlayacağı gün, anne de direk tedaviye başlayabilir. Embriyo donasyonu, ön tedavi sürecinde yumurta donörü yumurta gelişimi için iğne tedavisine başlarken, anne de rahim duvarını hazırlamak adına hap kullanımına başlar.

Dölleme: Embriyo donasyonu tedavisinin bu aşamasında, her iki tarafın da ilaçlara başlamasının üzerinden yaklaşık 10-12 gün geçmesinin ardından, geliştirilen yumurtalar donörden toplanır ve aynı gün sperm bankasından, baba adayına özel olarak getirilen sperm hücresiyle döllenir.

Transfer: Embriyo donasyonu tedavisinin son aşamasına gelindiğinde, döllenen embriyolar 5. güne geldiklerinde, annenin rahmine, acısız ve ağrısız şekilde, ultrason eşliğinde, embriyo transferi yapılır.

Embriyo Donasyonu ile Tüp Bebek Tedavisinde Donör Seçimi embriyo donasyonu donör seçimiEmbriyo donasyonu tedavisine karar veren çiftler kendilerine embriyo donörü olarak seçilecek olan yumurta donörü ve sperm donörünün özelliklerinin kendi genetik yapılarıyla ve kültürel ve bazen de eğitim düzeyleriyle uyumlu olmasını isterler. Tabii bunların da ötesinde, sağlıklı bireyler olmalarını isterler. Embriyo donasyonu tedavisinde bizim de ilk önceliğimiz sağlıklı ve doğurgan bireyler ile anne ve babaya benzer, aynı kan uyumuna sahip, sağlıklı bebekler elde etmektir. Bu anlamda elimizden gelen herşeyi tam anlamında yapmakta ve %85-90'lık başarımızı daha da yükseltecek her adımı takip etmekteyiz. Embriyo donasyonu tedavisinde, donör seçimi sürecinde, hem çiftin, hem de vericilerin kişisel bilgileri %100 gizlilik içerisinde tutulmakta, böylece çiftlerin aklında hiçbir soru işareti kalmamaktadır. Bunun sonucu olarak da tedavi süreçleri keyifli ve güvenli şekilde geçmektedir.

Yumurta Donörü ve Sperm Donörü Seçimi Embriyo donasyonu tedavisinde, yumurta donörü, annenin fiziksel özelliklerine sahip, genç ve sağlıklı, 19-26 yaş aralığında bulunan bireylerden seçilmektedir. Yumurta donörü, annenin kan grubuna birebir uygun olarak şeçilir. Taze yumurtada başarı oranları daha yüksek olduğundan, yumurtalar uzman doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip tarafından büyük bir titizlikle hazırlanır ve en iyi şekilde geliştirilir. Gerçekleştirilen embriyo donasyonu tedavisinde, spermin kalitesi, hareketliliği, sayısı ve kısacası döllenme olasılığı yüksek olması uygulamanın başarı oranını belirleyeceği için, sperm örnekleri özenle seçilmektedir. Babanın fiziksel özelliklerine ve kan grubuna uygun olarak seçilen sperm hücreleri, Danimarka'da bulunan, dünyanın en büyük ve en kaliteli sperm bankası olan, Cryos Bank International'dan, özel azot tankları içerisinde, tam korunaklı olarak ve sertifikalarıyla birlikte getirilir. 

Embriyo Donasyonunda Başarı Oranı Nedir? Embriyo donasyonu uygulamasının, tüp bebek tedavisi süreçleri içerisinde yer alan çeşitli uygulamaların içinde en başarılı sonuç veren işlem olduğunu söylemek mümkündür. Kaliteli sperm hücreleri ile genç ve sağlıklı bir yumurta donöründen alınan yumurta hücrelerinin birleşimiyle, alanlarında uzman ekibimiz tarafından sorunsuz şekilde uygulama yapılmakta olup, embriyo transferinin ardından 12. gün gebelik testi ile %85-90 üstünde, yüz güldüren sonuçlara ulaşmaktayız.  Mucize Ekip - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak, oldukça uzun bir süredir, uzman ekibimizle birlikte, yumurta donasyonu, sperm donasyonu ve embriyo donasyonu uygulamaları yapmaktayız. Uzman doktorumuz Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz'un deneyimi, embriyoloji alanında dünyanın sayılı kuruluşlarından klinik embriyolog ünvanını almaya hak kazanarak, dünya üzerindeki sayılı klinik embriyologlar arasına giren, uzman embriyoloğumuz Tarkan Çevirgen, tedavilerimizin her aşamada hatasız ve kusursuz sürdürülmesini sağlayan, hastlarımızla birebir ilgilenen deneyimli hasta koordinatörümüz İrem Berk ile, gebelik oranlarımızın %90'a dayanması kesinlikle tedadüf değil. Herşeyin ekipçe mümkün olduğunu biliyor ve her zaman buna yönelik davranıyoruz. Dünyanın her yerinden, her yıl ağırladığımız, yüzlerce çiftimizle, her gün daha da büyük bir aile oluyoruz...

Embriyo Donasyonu – Embriyo Donasyonu Kıbrıs Embriyo donasyonu, hem kadının hemde erkeğin üreme hücrelerininherhangi bir sebepten dolayı olmadığı veya zarar gördüğü durumda başvurulan bir tüp bebek uygulamasıdır.

Hangi Durumlarda Embriyo donasyonuna Başvurulur ? Genel olarak hem kadın hemde erkekte üreme hücrelerine ait problemler olması durumunda embriyo donasyonu tedavisine başvurulmaktadır. Embriyo donasyonu tedavisi görmek için anne adayının tüm sağlık testlerinden geçirilerek gebeliğe uygunluğuna bakılır. Kadının yaşı 40 yaş ve üzeri ve erkekte azospermik durumlarda sıklıkla embriyo donasyonu tedavisi yapımaktadır. Embriyo donasyonu yine 40 yaş ve üzeri bekar bayanların çocuk sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek tedavisidir.

Embriyo donasyonu Tedavisi Öncesi Gerekli Testler: Embriyo donasyonu tedavisine başlamadan öncen Bayan için eğer düzenli adet döngüsü varsa adet kanamasının 2. veya 3. günü yapılan AMH, FSH, LH, E2 ve PRL nin yanı sıra TSH, T3, T4, Açlık Kan Şekeri, Tam Kan Sayımı, HbsAg, Anti-HCV, HIV testlerinin yapılmalıdır. Ayrıca detaylı rahim değerlendirmesinin sağlanması için Pelvik USG ve HSG Filmi çekilmelidir. 45 yaş ve üzeri anne adaylarının Dahliye ve Kardiyoloji uzmanlarından gebeliğine engel yoktur yazı almaları zorunludur. 

Erkek için Spermiyogram Analizi, Önceden Geçirilmiş ise TESE veya Mikro-TESE Raporu, FSH, LH, Testesteron hormon analizi ve HbsAg, Anti-HCV, HIV testleri mutlaka istenmektedir.

Kıbrıs’ta Embriyo donasyonu Tedavisinin Aşamaları:
Embriyo donasyonu tedavisine yumurta bağışı yapacak donorün belirlenmesinin ardından anne adayının adet döngüsüyle başlanır. Eğer hastamız adet görmüyor ise adet düzenleyici ilaçlar yardımıyla donor ve hastanın adet döngüleri uydurulur ve tedavi hazırığına başlanır. Tedavide anne adayı rahim hazırlığı için belirlenen ilaç programıyla tedaviye hazırlanır. Bu süreç yaklaşık 15-17 gün sürmektedir. Bu süreç içinde hastanın rahim cevabının değerlendirilmesi amacıyla hastanın belirli günlerde muayenesi istenerek çıkan sonuçlara göre ilaç programı değiştirilebilir.

Embriyo donasyonu tedavisinin Kıbrıs süreci 3 gündür.
Kıbrıs’ta ki embriyo transferinden 12 gün sonra kanda ßHCG (hamilelik hormonu) bakılarak hamilelik sonucu öğrenilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder