MEB'den Öğretmenlere Yönelik Yarışma - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Mart 30, 2017

MEB'den Öğretmenlere Yönelik Yarışma

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
MEB'den Öğretmenlere Yönelik Yarışma
MEB'den Öğretmenlere Yönelik Yarışma Öğretmenler "özel öğrencilere özel materyal" için yarışacak. Millî Eğitim Bakanlığınca görme, işitme, zihinsel, ortopedik engeli ya da özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, otizmi olan öğrencilere yönelik "Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik" yarışması düzenlendi. Yarışmaya başvurular 24 Nisan-30 Haziran tarihlerinde alınacak. 

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce "Fikirler yarışsın, engeller aşılsın" temalı "Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması"nın ikincisi, "materyal" ve "etkinlik" olmak üzere iki kategoride düzenlenecek. Katılımcılar görme, işitme, zihinsel, ortopedik yetersizliği, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, dil ve konuşma güçlüğü ve otizmi olan bireylere yönelik hazırladıkları eğitim materyalleri ya da etkinliklerle yarışmaya katılabilecek. 

Yarışmaya resmi ve özel kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler, devlet ve vakıf üniversitelerinden akademik personel ile üniversite öğrencileri başvuru yapabilecek. 

Yarışma başvuruları, 24 Nisan-30 Haziran tarihlerinde "orgm.meb.gov.tr/yarisma" adresinden yapılacak. Materyallerin ve etkinliklerin, kargodan 2 Mayıs-14 Temmuz arasında Bakanlığa gönderilmesi gerekiyor. Sonuçlar, 2 Kasım´da açıklanacak ve dereceye girenlere para ödülü verilecek.


Katılım koşullarına ilişkin detaylı açıklamalar, "orgm.meb.gov.tr" internet adresinden öğrenilebilecek. 25 materyal için Ar-Ge çalışması Geçen yıl ilki düzenlenen yarışmada, 25 özel eğitim materyali seçildi. Ar-Ge çalışmaları başlatılan materyaller, gelecek eğitim yılından itibaren özel eğitim alanında hizmet sunan öğretmenlere ulaştıracak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder