4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evrensel İletişim Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 32 - Ders Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Mart 04, 2015

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evrensel İletişim Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 32

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evrensel İletişim Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 32

Sevgili Öğrenciler ödev yapmak hayatta ne işimize yarar diye düşünmeyin. Bir kere, ileride çok işimize yarayacak “araştırma becerisi” kazanmamızı sağlar ki okul sonrası hayatta bize en fazla katkısı olacak faydası da budur. Ayrıca, ödev yaparken zar zor öğrendiğiniz şeyleri kolay kolay unutmazsınız ve sınavlarda bunun ödülünü alırsınız. İlgi ve bilgi alanlarınızı genişletirsiniz. Ayrıca bir ödev ya da projeyi lâyığıyla yapmak, kendi yaratıcı gelişiminiz için çok önemlidir. Tabii ki bir de yıl sonu notunuzu yükseltmek gibi bir avantajı var ki bunu da göz ardı edecek değiliz.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evrensel İletişim Yayınları Çalışma Kitabı Cevaplarını vermekteki gayemi sizlere ders soru ve etkinliklerin çözümünde yardımcı olmak, verdiğimiz açıklayıcı bilgilerle konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamak olduğunu unutmayın.

11. Sayfa     12. Sayfa     13. Sayfa     14. Sayfa
15. Sayfa     16. Sayfa     17. Sayfa     18. Sayfa
19. Sayfa     20. Sayfa     >>ileri

* Not: Cevap Kağıtları, Çözdüğünüz Soruları Kontrol Etmeniz Amacıyla Eklenmiştir.
4.Sınıf Evrensel İletişim Yayınları Sosyal Bilgiler ÇalışmaKitabı 32.Sayfa Cevapları 

9. Etkinlik ALAGÖZ KARARGÂH MÜZESİ
Aşağıdaki gazete haberini okuyarak soruları cevaplayınız.
1. Yukaridaki gazete haberinde dikkatinizi en çok çeken durum nedir? Niçin?
CEVAP: Bir evin Milli Mücadele açısında ne kadar önemli olduğu dikkatimi çekti. Çünkü Sakarya Meydan Saşaı gibi ölüm kalım mücadelesi öncesinde askeri karargah yerine bir ev kullanılmıştır.

2. Gazete haberinde konu olan savaş hangisidir? Bu savaşın kazanılmasında Mustafa Kemal Paşa’nın rolü hakkında neler söyleyebilirsiniz?
CEVAP: Gazete haberinde Sakarya Meydan Savaşı anlatılıyor. Bu savaş öncesinde Mustafa Kemal başkomutanluk yetkisini almıştır. Bu yetkiyle birlikte ilk defa uygulanan ''HATTI MÜDAFAA YOKTUR, SATHI MÜDAFAA VARDIR'' taktiğiyle düşman yenilgiye uğratılmıştır. (Cephe savunması yerine alan savubnası yapılmıştır)

3. Alagöz Karargâh Müzesi’nde Mustafa Kemal Paşa’ya ait hangi hatıralar bulunmaktadır?
CEVAP: Mustafa Kemal'in savaştı giydiği elbiseler yer almaktadır. 


4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evrensel İletişim Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları ödevini Kopyala-yapıştır yapmak kimseye bir fayda sağlamaz. Kendi cümleleriniz sizi en iyi ifade edendir; kısa ve sade cümlelerle derdinizi anlatın. Uzun ödev yüksek not alır diye bir şey artık yok, o eskidenmiş. Asıl marifet sadede kısa ve öz biçimde gelebilmek ve anlatmak istediğinizi doğru bir şekilde kâğıda yansıtabilmektir. Ödev kolay okunur biçimde düzenlenmeli. Kapak, içindekiler sayfası, son kısımda referanslar ve varsa ekler bölümü mutlaka belirtilmeli. Ödevinizi sıkı bir imlâ kontrolünden geçirmenin faydası olur, zararı olmaz.

Sitemizdeki ziyaret etmiş olduğunuz yer alan 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evrensel İletişim Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları adlı yayında yukarıda yer alan sayfa numaralarından aradığınız sayfanın cevaplarını bulabilirsiniz. Unutmayınız ki verilen cevapların doğruluğunun kesin olmadığını cevaplarınızı kontrol etmeniz amacıyla eklendiğini belirtelim.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Evrensel İletişim Yayınları Çalışma Kitabı CevaplarıYapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. Şunu unutmayın; ki tüm cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı dikkate alınız.

Yardıma ihtiyacınız olursa web sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Size en kısa sürede dönülecektir. Derslerinizde başarılı olmanız dileğiyle.....