The Successful Lieutenant Kitap Ozeti - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Haziran 08, 2013

The Successful Lieutenant Kitap Ozeti

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
The Successful Lieutenant Kitabın Özeti, The Successful Lieutenant, Roman ÖzetiThe Successful Lieutenant Romanı Özeti İndir, The Successful Lieutenant Kitabın Konusu, The Successful Lieutenant Kim yazmıştır? The Successful Lieutenant Kitabının incelemesi, The Successful Lieutenant Kitaptaki şahısların değerlendirilmesi, The Successful Lieutenant Kitabın Yorumu, The Successful Lieutenant Kitabının Ana fikri, The Successful Lieutenant Kitaptaki Olay ve Şahısların Değerlendirilmesi, The Successful Lieutenant Kitap Hakkında Şahsi Görüşler, The Successful Lieutenant Yazar Hakkında Bilgi, The Successful Lieutenant Romanı Olay Örgüsü, The Successful Lieutenant Kitap Tahlili, The Successful Lieutenant Roman Tahlili, The Successful Lieutenant Kısa özet, The Successful Lieutenant Uzun özeti,


Özet kelimesi, “Bir yazı veya sözün anlamını daha kısa ve özlü biçimde veren yazı veya söz, hülasa, fezleke, ekspoze” şeklinde tanımlanır. Bu kelimenin etimolojik yapısına bakacak olursak, “öz” kelimesinden geldiğini söyleyebiliriz. Yani özlü yazı, yazının en öz hâli biçiminde düşünebiliriz. Bunun için özetler kısa, anlaşılır ve özlü olmalıdır. 150 sayfalık bir romanı, bazen bir paragrafta bazen ise üç sayfada özetlenmeniz istenebilir. Böyle bir durumda, özeti ana hatlarıyla özetlemek marifet gerektirdiği kadar, bazı ilkelere dikkat edildiği sürece hiç de zor değildir.

Özet çıkaracağınız metnin türüne ve uzunluğuna bağlı olarak dikkat etmeniz gereken şeyler değişebilir. Fakat aşağıda sıralayacağımız basit hatırlatmalar, her türlü metnin özetini çıkarırken işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için iyi bir özet çıkarmaya, aşağıda sıralanan adımları yerine getirerek başlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder