Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır ?

Düzenle
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır ?

İdeal kadının tanımı erkekten erkeğe değişmektedir. Ancak erkeklerin çoğu için ideal kadında bulunması gereken bazı ortak özellikler vardır. Bu yazımızda sizlere erkeklerin kadınlardan aradığı bazı temel özelliklerden bahsedeceğiz.


Erkeklere göre ideal kadın nasıl olmalı
1. Karakter sahibi olmak

Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır ?
Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır ?

Güzel olmak yalnızca dış görünüşle alakalı bir durum değildir, bilakis yaptığınız ve düşündüğünüz her şeyin güzel olması gerekir. Birçok güzel görünüşlü kadın itici davranışlarda bulunduğu için erkekler tarafından çirkin bulunabilir. 

Erkekler kadınların dış görünümlerine gösterdiği özeni davranışlarına da göstermelerini isterler. Ki bu durum kadınlar için de geçerlidir. Sonuçta güzel/yakışıklı görünüp kaba davranışlar sergileyen biriyle kimse bir ilişki yaşamak istemez.

Karakter sahibi olmak yalnızca iç güzellikten de ibaret değildir. Kadınların kendileri olmaktan çekinmemeleri, bir başkası gibi davranmamaları erkeklerin gözünde bir artıdır çünkü erkekler doğal kadınları çekici bulur.

2. Mizahtan anlamak

Nasıl kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırsa erkekler de kendilerini güldüren kadınlardan hoşlanır. İlk buluşmada fazla ciddi davranmak, hayatta mizaha hiç yer bırakmamak erkeklerin gözünde olumsuz bir intiba bırakacaktır.

Erkekler de kadınlar da birlikte oldukları insanla eğlenebilmek, iyi vakit geçirebilmek ister ve bu da kahkaha olmadan pek mümkün değildir. Bu yüzden mizah sahibi olmak ve esprili olmak iki taraf için de olumlu bir özelliktir.

3. Anlayışlı ve şefkatli olmak

Bu özellik tüm insan ilişkileri için geçerlidir. İster kadın olun ister erkek olun, hayatınızın her alanında istediğinizin olması mümkün değil. Bir noktada orta yol bulmak ve ılımlı davranmak zorunda kalırsınız, aksi takdirde insanlarla ilişki kurmakta büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Her zaman olmasa da ara sıra alttan almak, mazur görmek sağlıklı bir ilişki için olmazsa olmazdır.

Şefkatli, destekleyici ve cesaretlendirici biri olmak partnerinizle aranızda güçlü bir bağ kurulmasını sağlayacaktır. Hayat mücadelelerle doludur ve bu mücadelelere sevdiği insanla birlikte göğüs germek her iki taraf için de huzur veren bir durumdur. Unutmayın ki erkekler de ağlar ve üzgünken başlarını yaslayacakları bir omuz ararlar, şefkatli kadınlar ise erkeklerin gözünde bu sebeple bir adım öndedir.

SophieAndersonTakethefairfaceofWoman

4. Nazik ve kibar olmak

İnsanlara karşı nazik olmak, güler yüzlü, sevecen, düşünceli ve kibar davranmak hangi cinsten olursanız olun sizi her zaman bir adım öne çıkaracaktır. Hemen hemen herkes nazik insanları sever ve daha cazip bulur. Kibar insanlar etraflarına yaydıkları pozitif enerki sayesinde de hemen diğer insanları etkileyebilirler. Erkekler kibar kadınları daha hoş bulduklarını sık sık dile getirirler.

5. Zeki olmak

Zekasıyla öne çıkan kadınlar aslında çoğu erkek tarafından cazip bulunur. Erkekler kadınların kendilerine zekalarıyla meydan okumalarından hoşlanır. Yalnızca güzel olmak başlı başına yeterli bir özellik değildir, bir kadın konuşmaya başladığı zaman da ilgiyi canlı tutup karşısındakini heyecanlandırabilmelidir. Aynı durum erkekler için de geçerlidir.

6. Bağımsız olmak, kendi ayaklarının üzerinde durabilmek

Maddi manevi başkasına muhtaç olmadan yaşamak herkes tarafından gıpta edilen bir özelliktir. Kendi ayaklarının üzerinde duran, güçlü ve bağımsız kadınlar bazı erkekler tarafından tehdit olarak algılansa da genellikle erkekler tarafından çekici bulunur. Erkeklerin büyük kısmı ilişkilerde ortak sorumluluk almak, başkalarının yükünü taşımak zorunda kalmamak ister. Aynı durum kadınlar için de geçerlidir. İlişkide dengeyi sağlamak için iki tarafın da bağımsız olması ve karşılarındaki insana kişisel alan bırakması gerekir. Duygusal olarak da karşısındaki erkeğe muhtaç hissetmeyen, sevdiği insanın dışında da arkadaşları, yakınları olup onlarla zaman geçiren, karşısındaki insanı bulantmayan kadınlar erkeklerin genellikle daha çok ilgisini çeker.

7. Kendine güvenmek

Özgüven sahibi olmak, kendine güvenmek kadınları da erkekleri de çekici kılan detayların başında gelir. İnsanın kendine değer vermesi, kendine güvenmesi karizma ile doğrudan ilişkilidir. Birçok insan özgüvensiz, silik karaktere sahip kimseleri itici bulur ya da onlara hiç ilgi duymaz. Bu yüzden kendine güvenen kadınlar erkeklerin gözünde hep bir adım öndedir.

8. Duygusal olgunluğa ulaşmış olmak

Duygusal olarak olgunlaşmış bir kadın karşısındaki erkeğe huzur verdiği için erkeklerin gözünde daha çekicidir. Hisleri için karşısındakini yargılamayan, sürekli eleştiri ve suçlamalarla yaklaşmayan, kendi hislerini saklamaktan çekinmeyen, anlayış sahibi ve dürüst bireyler, cinsiyetleri fark etmeksizin, her zaman daha cazip partnerlerdir. Kimse bir ilişkide ruhen yorulmayı ve yıpranmayı istemez. Duygularıyla nasıl başa çıkabileceğini bilen, huzur dolu kadınlar erkekler için son derece çekicidir ve erkekler böyle kadınlara büyük saygı duymaktadır.

9. Azimli ve hırslı olmak

Destekleyici ve cesaretlendirici bir partner olmanın yanında kadınların kendi hayatları konusunda da ipleri eline almaları, hayalleri ve idealleri için savaşmaları, çaba göstermeleri onları çok daha çekici kılmaktadır. Gelecekten ne istediğini bilen, sağlam adımlarla hayallerinin peşinden giden olgun bir kadın son derece yüksek bir karizmaya sahiptir ve erkeklerin gözünde saygı duyulacak bir partnerdir.

10. Fedakar ve özverili olmak

İlişkide her şeyini ortaya koyan, karşısındaki insanın mutluluğuna önem veren, onun için bir şeyler yapmaya çalışan insanlar herkes için daha cazip partnerlerdir. İster kadın olun ister erkek, karşınızdaki insana özverili davranmanız, yeri geldiğinde onun için çabalamanız, partnerinize onu ne kadar önemsediğinizi, ona ne kadar değer verdiğinizi gösterir ve bu çok hoşlanılan bir özelliktir. Sonuçta hayat müşterektir.

Aynı zamanda sürekli karşısındakinden bir şey beklemek itici bir durumdur. Yaygın kanı ilişkide sürekli erkeklerin hesap ödemesi, bir şeyleri teklif etmesi ya da sorumluluk alması yönünde olsa da erkekler omuzlarından bu yükü az da olsa hafifleten kadınlara karşı daha çok ilgi duyar. Partnerinizin omuzlarındaki yükü kaldırmak ve ona destek olmak sizi her zaman bir adım öne taşır. Örneğin arada bir hesabı ödemek ilişkinizde dengenin sağlanmasına yardımcı olabilir.

11. Ortak değerlere sahip olmak

Hemen hemen her insan karşısındakiyle ortak değerlere sahip olmayı önemli bulur. Aynı şeylere değer vermek, aynı şeylere inanmak, insanlara aynı şekilde davranmak ilişkide tarafları birbirine yaklaştıran özelliklerdir. Erkekler karşılarındaki kadınlardan ne kadar etkilenmiş olurlarsa olsunlar farklı değer yargılarına sahip oldukları durumda onlardan uzaklaşabilirler, bu durum kadınlar için de geçerlidir. Bu sebeple ortak değer yargılarını paylaşmak kadınları çekici kılabilir.

12. Güzel ve bakımlı görünmek

Her erkek farklı görünüme sahip kadınlardan hoşlanır, kimi sarışın ve uzun boylu kadınlardan hoşlanırken kimi esmer, kızıl tenli vb. kadınlardan, minyon kadınlardan hoşlanabilir. Bu konuda belli bir yargı yapmak mümkün değildir.

Ancak kişisel hijyenine dikkat etmek (sık sık duş almak, tırnak bakımlarını yapmak, dişleri sık fırçalamak, güzel kokmak, yumuşak ve bakımlı saçlara sahip olmak vb.) ve bakımlı olmak kadınları her zaman daha çekici kılar.

13. Arkadaş canlısı ve sosyal olmak

Erkekler partnerlerini arkadaş ortamlarına sokmayı, onları kendi arkadaşları ile tanıştırmayı genellikle sever. Arkadaşlarına karşı nasıl davranacaklarını bilmedikleri ve bu durumdan çekindikleri bir kadınla birlikte olmak ise uzun vadede problemli bir duruma dönüşeceğinden sosyal ve sıcakkanlı kadınlara daha çok ilgi beslerler. Aynı şekilde sevdikleri kadının ailesiyle de anlaşabilmesi erkekler için önemli bir noktadır. Sonuçta insan sosyal bir canlıdır ve asosyallik partnerinizi sizden soğutabilir.

14. Sevgi dolu ve ilgili olmak

Sevgisini göstermekten çekinmeyen, yalnızca sözlerle değil yaptıklarıyla da sevgisini ispatlayabilen kadınlar erkekler için son derece çekicidir. Nasıl kadınlar partnerleri tarafından ilgi görmek, sevildiğini görmek isterse erkekler de aynı şeylere ihtiyaç duyabilmektedir. Bu yüzden partnerine karşı ilgili, ilgisini ve sevgisini fiziksel temas ve sözlü temas ile göstermekten kaçınmayan, sık sık sarılıp, el tutuşan sevgi dolu bir birey olmak ilişkilerde sizi vazgeçilmez kılabilir. Her canlı sevildiğini bilmek ister.

Erkeklerin kadınlarda beğendiği fizik tipi
Her ne kadar erkeklerin zayıf, uzun boylu, 90-60-90 vücut ölçülerine sahip, sarışın, küçük burunlu, büyük göğüslü vs. kadınlardan hoşlandığına dair yaygın bir görüş olsa da bu erkekten erkeğe değişmektedir. Herkesin hoşlandığı özellikler farklıdır.

Hiç yorum yok

4. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

4. Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yıldırım Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

5. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

5. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Semih Ofset Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf İlke Basım Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Matematik Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Fen Bilimleri Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Din Kültürü Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

9. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

9. Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2) Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

9. Sınıf Müzik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Demokrasi Ve İnsan Hakları Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları

10. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı BirYay Yayınları

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Tutku Yayınları

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Mega Yayınları

10. Sınıf Hz. Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Ata Yayınları

10. Sınıf Biyoloji Açılım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Korza Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

11. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

11. Sınıf Akaid ve Kelam Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Felsefe Semih Ofset SEK Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

11. Sınıf Biyoloji Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Fizik Netbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kimya Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dil ve Anlatım Yıldırım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İleri Temel Matematik Ders Kitapları Cevapları

11. Sınıf Türk Edebiyatı Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

12. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Mantık Cem Veb Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Türk Edebiyatı Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Coğrafya Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Dil ve Anlatım MHG Yayınları Cevapları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Temel Düzey Matematik Gezegen Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Trafik ve İlkyardım Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 5. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 6. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 7. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 8. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 9. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 10. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 11. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 12. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Matematik Ders Kitabı Cevapları, Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları, İngilizce Ders Kitabı Cevapları, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları, Müzik Ders Kitabı Cevapları, Arapça Ders Kitabı Cevapları, İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları, Fizik Ders Kitabı Cevapları, Kimya Ders Kitabı Cevapları, Biyoloji Ders Kitabı Cevapları, Tarih Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Coğrafya Ders Kitabı Cevapları, Almanca Ders Kitabı Cevapları, Felsefe Ders Kitabı Cevapları, Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları, Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları, Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Akaid ve Kelam Ders Kitabı Cevapları, Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları, Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları, Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Trafik ve İlkyardım Ders Kitabı Cevapları, Mantık Ders Kitabı Cevapları

Blogger tarafından desteklenmektedir.