Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44 - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 44 3. Ünite Ya İstiklal Ya Ölüm Öz Değerlendirme Formu Soruları ve Cevapları
3. Ünite olan Ya İstiklal Ya Ölüm kapsamında öğrenmiş olduğunu tüm bilgileri ne kadar öğrendiğinizi bu öz değerlendirme formu sayesinde ölçerek eksiklerinizi keşfedebilirsiniz.

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM ÜNİTESİ ÖZ DEĞERLENDİRME FORMU
“YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.

— bu bölümü çok iyi anladım

— bu bölümle ilgili eksiklerim var

— bu bölümü hiç anlayamadım

ÖLÇÜTLER

1 . Kurtuluş Savaşında Doğu ve Güney Cephelerinde yapılan mücadeleleri, sebep ve sonuçları açısından değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

2 . Batı Cephesinde Kuvayımilliye birliklerinin faaliyetlerini ve düzenli ordunun kurulmasının gerekçelerini açıklayabilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

3 . Kurtuluş Savaşının yaşandığı ortamda Atatürk’ün Maarif Kongresi düzenlemesini Türkiye’nin milli ve çağdaş eğitime verdiği önem açısından değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

4 . Türk milletinin milli birlik, beraberlik ve dayanışmasının ifadesi olarak Tekalif-i Milliye Kararlarının uygulamalarını açıklayabilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

5 . Sakarya Meydan Savaşının ve Büyük Taarruz’un kazanılmasında Atatürk’ün rolünü ifade edebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

6 . Türk milletinin Kurtuluş Savaşı sürecinde elde ettiği askeri başarıların ulusal ve uluslararası etkilerini değerlendirebilirim. (bu bölümde biraz eksiklerim var)

7 . Kurtuluş Savaşı Dönemini yansıtan eser incelemeleri yaparak dönemin toplumsal olaylarının sanat ve edebiyat üzerine etkilerini değerlendirebilirim. (bu bölümü çok iyi anladım)

Öz değerlendirmeniz sonucunda V ve H sembollerini işaretlediğiniz konuları tekrar çalışınız. Bu konular için öğretmeninizden de yardım isteyebilirsiniz.

Öğretmenin Değerlendirmesi:

Cevap:
Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44
Top Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 44

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder