Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Düzenle
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Mum lekesini çıkarmak için, lekenin bulunduğu kumaş türü çok önemlidir. Mum lekesini gidermek için evdeki malzemelerden doğru şekilde yararlanarak çözüm bulabilirsiniz. Döşemedeki mum lekesi, camdaki mum lekesi, ahşap zemindeki mum lekesini temizlemenin ve çıkarmanın yollarını sizler için araştırdık.


Bilinen en zorlu lekelerden biri olan mum lekesi, kolay temizlenmeyen çıkarılsa dahi izi kalan lekeler arasındadır. Bu nedenle özellikle kumaş üzerindeki mum lekesi birçok ev hanımı için korkulu bir rüyadır. İşte bu gibi durumlarda herkesin aklına ilk gelen soru mum lekesi nasıl çıkar? olacaktır. 

Her ne kadar elektriğin yaygınlaşması ile beraber daha az kullanılır hale gelse de mum, kullanılan temel ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle elektrik kesintilerinin yaşandığı karanlık anlarda eriyen mumun uzun süre fark edilememesi lekenin kalıcı olmasına sebebiyet vermektedir.

Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kan Lekesi Nasıl Çıkarılır (Nasıl Temizlenir)?
Kalıcı olan mum lekesi, çıkan en zorlu lekelerden bir tanesidir. Anında fark edilen leke ise daha kolay temizlenebilmektedir. Bunun yanında ne kadar zor olursa olsun mum lekesini temizlemenin de birkaç pratik yolu olduğu unutulmamalıdır. Uygulanan püf noktalar ile kısa sürede lekelerden kurtulmanız mümkündür.

Navigasyon 

1. Kıyafetteki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

2. Kumaşlardaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

3. Halıdaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

4. Koltuktaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

5. Sandalyeden Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

6. Camdaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

7. Zemin Üzerindeki Mum Lekesi Nasıl Temizlenir?

8. Renkli Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?

9. Mum Lekesini Çıkarmanın Püf Noktası Nedir?

10. Mum Lekesini Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

11. Konu Hakkında Bilgilendirici Video

12. Sonuç ve Okura Sorular

13. Okur Yorumları

14. Bilgi Alabileceğiniz Diğer Kaynaklar

Kıyafetteki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Kıyafet üzerine damlayan mumun türü oldukça önemlidir. Kokusuz ve renksiz mumlardan birkaç damla damladıysa bunu rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Hem koku hem de renk maddesi ile harmanlanmış olan dekoratif mumlar ne yazık ki kolay kolay çıkmamaktadır.

Kıyafetlerinize damlayan mum lekesini çıkarmak için kazıma yöntemini kullanabilirsiniz fakat kazıdığınız aletin plastik olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde kıyafetinize de zarar vermeyecektir. Katılaşan mumu ileri geri hareketlerle birkaç hamlede temizleyebilirsiniz.

Muhakkak kalan parçalar olacaktır. Kumaşınız şifon, saten veya kot kumaşı olabilir. Bunun için ütünüzü ısıtın. Kıyafetinizin altına beyaz büyük bir kağıt serin araya kıyafeti alın, üzerine bir tane daha beyaz kağıt yerleştirin ve ütüleyin. Ütü mumun yeniden eriyip çözünmesini sağlayacak ve kağıda yapışmasını kolaylaştıracaktır. Sonrasında ufak birkaç hamle ile silebilirsiniz.

Kumaşlardaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Mum yalnızca elektrik kesintilerinde değil dekoratif düzenlemelerde de kullanılan bir üründür. Bu nedenle özellikle evinizin en güzel köşelerinde yer alabilmektedir. Çoğunlukla vitrin ya da sehpalarda kumaşların üzerinde sergilenen mumlar zaman zaman bazı sorunlara neden olabilmektedir. Yaktığınızda kumaşa damlaması muhtemel olan mumlar ne kadar çabuk akıyorsa o kadar çabuk kurumaktadır.

Kumaşa bulaşan mum lekesi için yapılması gereken ilk şey buzdur. Buzluğunuzdan çıkardığınız küp buzlardan 2 ya da 3 tanesi kumaşı temizlemenize yardımcı olacaktır. Renksiz mum lekeleri için çitileme işlemi yapılabilmektedir. Hem soğuğun hem de sıvının etkisi ile kumaş üzerindeki mum lekelerinden kurtulmak mümkündür.

Halıdaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Mum lekesinin en büyük sorun olduğu noktalardan biri halılardır. Sıradan bir kumaş olmadıkları için ufak püf noktalar mum lekesini çıkarmaya ne yazık ki yetmemektedir. Bu durumda biraz daha profesyonel tekniklerin denenmesi gerekmektedir.

Halıya damlayan mum için bir torba içerisine 4-5 adet küp buz koymalısınız. Torbayı mum lekesinin üzerine tutup iyice katılaşmasını sağlamalısınız. Bu şekilde kazıyarak çıkarma işlemi oldukça kolay olacaktır. Halı fırçası ya da halı tarağı olarak satılan ürünle halı üzerindeki donmuş mum lekesini çıkarabilirsiniz. Çıkarma işlemi yalnızca birkaç dakika sürecektir.

Koltuktaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Koltuklarınıza damlayan mum lekesi için zaman kaybetmemeniz oldukça önemlidir. Mumların içinde bulunan yağ, koltuk kumaşı üzerinden mumu çıkarsanız da yayılmaya devam edecektir. Koyu halka şeklinde izinin kalması oldukça muhtemeldir. Bu nedenle koltuğunuz üzerinde bulunan mum lekesini, temiz ve ılık su ile ıslatılmış bir bezle ileri geri temizlemelisiniz. Temiz bezle sildikten sonra kredi kartı, karton gibi zarar vermeyecek sert-plastik ürünlerle alttan kazımalısınız.

Kazırken kesinlikle üstünden işlem yapmamalısınız. Altından almaya özen göstermelisiniz. Kazıdıktan sonra silmeyi ya da elinizle almayı bırakıp süpürge ile çekmelisiniz. Koltuk deseniniz çukurlu ya da delikli ise aralara mum yerleşme ihtimali oldukça yüksektir. Bunun için bir iğnenin ucuyla zarar vermeden çıkarmalısınız. Sonrasında tekrar elektrikli süpürge ile çekmelisiniz.

Sandalyeden Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Mum lekesinin en sık bulaştığı mobilyalardan bir tanesi sandalyelerdir. Aslında burada sandalye başlığı altında masa ve benzeri ahşap mobilyalar da kastediliyor. Sandalyenizin türüne göre mum lekesine müdahale etme yönteminiz de değişiklik gösterecektir. Sandalyeniz ahşap ise mum lekesini çıkarmak için iki damla limon sıkıp daha sonra üzerine kaynar su dökebilirsiniz. Sonrasında zemine zarar vermeyecek kaşık, çatal gibi sert bir cisimle aldırabilirsiniz. Kumaş sandalyelerde ise en ideal çözüm kazıma işlemidir. Kazıdığınızda sandalyenin kumaşına zarar vermemeye özen göstermelisiniz.

Camdaki Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Misafir odalarının olmazsa olması mum ve cam iki dekorasyon ürünüdür. Her ikisi de şık bir görüntü için en çok kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Kimi zaman mumun yakılması ve erimesi sonucu camda lekelenmeler oluşabilmektedir. Bu lekelenmeler ise pek çok kişinin camını çizmesi, lekeyi çıkaramaması ile sonuçlanmaktadır.

Camdaki mum lekesini temizlemek için öncelikle katı sabunu üzerinde gezdirmelisiniz. Sabun her noktaya temas ettikten sonra sıcak su ile ıslattığınız bezi lekenin üzerine bastırmalısınız. Yumuşayan ve kayganlaşan mum lekesi silerek rahatlıkla temizlenecektir.

Zemin Üzerindeki Mum Lekesi Nasıl Temizlenir?
Evinizin yer kaplamasına mum lekesi damladıysa bu durumda yapmanız gereken ilk şey mumun donmasını sağlamaktır. Mum donduktan sonra zeminin sıcaktan etkilenmemesi halinde lekeyi çıkarmanız oldukça kolay olacaktır. Leke üzerine bir tutam tuz atıp daha sonra üzerine kağıt havlu kapatmalısınız. Kağıt havlunuzun üzerinden sıcak ütü ile baskı uygulamalısınız. Bir iki kez ileri geri hamle yapmanız durumunda zemindeki mum kayıp çıkacaktır.

Renkli Mum Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Eriyen ve leke bırakan mum, renksiz ise çözümü kolaydır. Ancak renkli, boyalı ise bu durumda sorun biraz daha büyüktür. Boyalı mumların içinde bulunan kimyasallar ne yazık ki ütü ile müdahale edildiğinde boyanın söz konusu zemine geçmesine sebep olmaktadır. Özellikle kıyafetlerde büyük bir problem olan bu durum kuru temizleme firmalarına mecbur bırakmaktadır. Kıyafetinize zarar vermemek adına boyalı mum lekelerine sizin müdahale etmemeniz daha doğru olacaktır.

Mum Lekesini Çıkarmanın Püf Noktası Nedir?
Mum lekesi damladığı zemine göre sorun olmaktadır. Cam üzerinde çok büyük bir problem olmayan leke, kıyafet üzerinde oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Yıkanmasına rağmen ısrarla geçmeyen bu lekeler için uygulayacağınız birkaç yöntem bulunmaktadır. Buz ya da kazıma işe yaramadığında yapmanız gereken bir başka müdahale karbonat ile olacaktır.

Bir yemek kaşığı karbonatın içerisine bir yemek kaşığı su ilave etmelisiniz. Daha sonra lekenin olduğu noktaya sürerek karışımla beraber çitileyin. Ovulduğunda mumun parçalandığını görebilirsiniz. Karbonat, mum lekesini gidermenin en kolay yöntemlerinden bir tanesidir.

Mum Lekesini Çıkarırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Mum lekesini temizlemek istediğinizde yapacağınız birkaç ufak hata, lekenin kalıcı olmasına neden olabilir. Bu sebeple önce neyi ne zaman yapmanız gerektiğini bilmeli daha sonra uygulamaya geçmelisiniz. Mum lekesi nerede olursa olsun hiçbir zaman ıslakken müdahale etmemelisiniz. Islak muma dokunmak hem sizin canınızı yakabilir hem de zemine daha çok zarar verebilir.

Lekeyi çıkarmak istediğinizde kullanacağınız malzeme ütü olacaksa yanınızda yağı emebilecek kağıtlar olmalıdır. Kese kağıdı bu açıdan en faydalı kağıt türüdür. Yoksa kağıt havlu da kullanabilirsiniz. Kullandığınız kağıt parçasını sıklıkla değiştirmeye özen göstermelisiniz. Aksi halde emilen yağ yeniden ısıyla beraber zemine geçebilmektedir.

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Mum lekesini çıkarırken kullanacağınız kağıdın ya da havlu peçetenin renksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Isı ve yağın etkisiyle renk tamamen kumaşa ya da zemine geçebilmektedir. Mum lekesi çıkarırken yapılan en büyük hata tırnakla müdahaledir. Tırnağınızla kazımaya çalışmanız yalnızca tırnağınıza ve kumaşa zarar verir.

Hiç yorum yok

4. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

4. Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yıldırım Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

5. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

5. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Semih Ofset Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf İlke Basım Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Matematik Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Fen Bilimleri Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Din Kültürü Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

9. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

9. Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2) Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

9. Sınıf Müzik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Demokrasi Ve İnsan Hakları Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları

10. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı BirYay Yayınları

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Tutku Yayınları

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Mega Yayınları

10. Sınıf Hz. Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Ata Yayınları

10. Sınıf Biyoloji Açılım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Korza Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

11. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

11. Sınıf Akaid ve Kelam Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Felsefe Semih Ofset SEK Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

11. Sınıf Biyoloji Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Fizik Netbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kimya Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dil ve Anlatım Yıldırım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İleri Temel Matematik Ders Kitapları Cevapları

11. Sınıf Türk Edebiyatı Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

12. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Mantık Cem Veb Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Türk Edebiyatı Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Coğrafya Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Dil ve Anlatım MHG Yayınları Cevapları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Temel Düzey Matematik Gezegen Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Trafik ve İlkyardım Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 5. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 6. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 7. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 8. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 9. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 10. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 11. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 12. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Matematik Ders Kitabı Cevapları, Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları, İngilizce Ders Kitabı Cevapları, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları, Müzik Ders Kitabı Cevapları, Arapça Ders Kitabı Cevapları, İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları, Fizik Ders Kitabı Cevapları, Kimya Ders Kitabı Cevapları, Biyoloji Ders Kitabı Cevapları, Tarih Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Coğrafya Ders Kitabı Cevapları, Almanca Ders Kitabı Cevapları, Felsefe Ders Kitabı Cevapları, Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları, Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları, Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Akaid ve Kelam Ders Kitabı Cevapları, Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları, Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları, Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Trafik ve İlkyardım Ders Kitabı Cevapları, Mantık Ders Kitabı Cevapları

Blogger tarafından desteklenmektedir.