8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

5. ETKİNLİK

8. Sınıf Dörtel Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 19 Cevabı

a. Aşağıdaki cümleleri, altı çizili kelimelere dikkat ederek okuyunuz. Sonra bu kelimelerin bir zaman ve kişi bildirecek şekilde çekimlenmiş biçimlerini noktalı yerlere yazınız.

Kitle iletişim araçları, izleyenlere bilgi iletmenin yanı sıra, birtakım davranış modelleri de sunar.
Arkadaşınız aradı ve siz yemektesiniz veya başka bir nedenle konuşamayacak durumdasınız, o zaman kısa bir açıklama yapıp daha sonra arayacağınızı söyleyerek telefonu kapatabilirsiniz.
Araştırmalara bakarak televizyonun ya da kedili-fareli çizgi filmlerin zararlı olduğunu peşinen kabul etmek doğru olmaz.

b. Aşağıdaki soruları yukarıdaki cümlelere göre cevaplayınız.
Altı çizili kelimelerden hangileri isim-fiil özelliği taşıyor?
Altı çizili kelimelerden hangileri sıfat-fiil özelliği taşıyor?
Altı çizili kelimelerden hangileri zarf – fiil (bağ- fiil) özelliği taşıyor?

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 11
8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 19

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Yazar:

Önceki Yayın
Sonraki Yayın