8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40 - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Eylül 16, 2017

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 4 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 40 3. Ünite Ya İstiklal Ya Ölüm Karar Vermek Zor Etkinlik Soruları ve Cevapları
Bu etkinlik bölümünde örnek parçaları inceleyerek ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kişilik özellikleri konusunda çıkarımlarda bulunarak bu kişilik özelliklerini örnekler ile kavrayacaksınız.

Karar Vermek Zor
8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 40 Cevabı

Aşağıda Kütahya-Eskişehir ve Sakarya Savaşlarında yaşanan güçlükler ve bu savaşların kazanılmasında Mustafa Kemal Atatürk’ün rolü ile ilgili örnekler verilmiştir. Verilenlerden yola çıkarak Mustafa Kemal’in kişilik özellikleri ile ilgili düşüncelerinizi örneklerin altında yer alan bölüme yazınız.

KÜTAHYA – ESKİŞEHİR SAVAŞI
Sorun: Güçlerini artırarak saldırıya geçen Yunan kuvvetleri karşısında direnemeyen Türk ordusu, savaşarak yok olma tehlikesi karşısındaydı.
Çözüm: Kütahya, Afyon ve Eskişehir’in Yunanların eline geçmesi pahasına Mustafa Kemal’in emriyle ordu Sakarya Irmağı’nın doğusuna çekildi.

KÜTAHYA – ESKİŞEHİR SAVAŞI
Sorun: Yenilgi, Mustafa Kemal’e yönelik eleştirilerin de yoğunlaşmasına neden oldu. Yenilgiden Mustafa Kemal sorumlu tutuldu.
Çözüm: Bunun üzerine Mustafa Kemal, Meclisin yetkilerini üç aylığına kendi üzerine almayı teklif etti. Teklifi TBMM’de oylandı ve Mustafa Kemal Başkomutan oldu.

SAKARYA SAVAŞI
Sorun: Kısa zamanda savaşa hazırlanması gereken ordunun pek çok eksiği vardı ve Meclisin imkânları son derece yetersizdi.
Çözüm: Tekâlif-i Milliye Emirleri’ni yayımlayarak kısa zamanda ordunun pek çok ihtiyacının karşılanmasını sağladı.

SAKARYA SAVAŞI
Sorun: Yunanlar, TBMM’nin yakınlarına, Polatlı’ya kadar ilerledi; Ankara’dan top sesleri duyuluyordu.
Çözüm: Türk ordularının Başkomutanı Mustafa Kemal, savaşın en kritik noktasında şu tarihi emrini vererek Yunanlar lehine görünen savaşı tersine çevirdi: “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı milletin kanıyla sulanmadıkça bırakılamaz.”

Cevap: İlk örnekte Mustafa Kemal Atatürk, Türk ordusunu yönetmiştir ve liderlik özelliği ortaya çıkmıştır. İkinci örnekte; Mustafa Kemal, yönetici olma özelliği ortaya çıkmaktadır. Üçüncü örnekte; Mustafa Kemal, liderlik ve idealist olma özelliği orta çıkmıştır. Dördüncü örnekte ise; Mustafa Kemal’in söylediği söz sabır ve disiplin anlayışını ortaya koymuştur.

8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40
8. Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 40

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder