7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Ez De Yayınları Sayfa 23 - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Eylül 12, 2017

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Ez De Yayınları Sayfa 23

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Ez De Yayınları Sayfa 23

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

TÜRKÜLER DOLUSU

1. ETKİNLİK

7. Sınıf Ez De Yayıncılık Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Aşağıdaki deyimleri anlamlarıyla eşleştirip birer cümlede kullanınız.Aşağıdaki deyimleri anlamlarıyla eşleştirip birer cümlede kullanınız.
1. Aklı ermek
2. Toz kondurmamak
3. Alnını karışlamak
4. Bıçak kemiğe dayanmak
5. Tuzu biberi olmak
() Bir şeye tat vermek, zevk almak.
() Meydan okumak, tehditte bulunmak.
() Çekilen sıkıntı eziyet. Artık katlanılmayacak bir duruma, dayanılmayacak hâle gelmek.
() Düzelteyim, onarayım derken berbat etmek.
() Bir şeyde ya da bir kimsede herhangi bir kusurun bulunduğunu kabul etmemek, tenkit edici bir söz söyletmemek.
() Ortadan çekilip bulunmaz olmak.
() Ne olduğunu anlayabilmek, kavrayabilmek, açıklayabilmek; belli bir beceri gerektiren şeyleri yapabilmek.

2. ETKİNLİK
Aşağıda bulunan her iki metni de noktalama işaretlerine uyarak, vurgu ve tonlamaya dikkat ederek okuyunuz. Ardından iki metnin özelliklerini karşılaştırınız, soruları cevaplayınız.

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23
7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23


7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 23

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder