7. Sınıf Ez De Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Eylül 12, 2017

7. Sınıf Ez De Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

7. Sınıf Ez De Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 yayınımızda kitap içinde ve ünite sonunda bulanan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. 7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 Etkinlikler sizi zorlayabilir ve her konunun cevaplarını yapamayabilirsiniz. Bu konu içinde sitemizden yardım olarak cevap anahtarlarına doğru ve güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

7. Sınıf Ez De Yayıncılık Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 33 Cevabı

5. Türkülerin mayasıyla, onları doğuran tek tek seslerle benim yaşamımı biçimlendiren örgüler arasında ince benzerlikler, sıcak karşılıklar olmalıdır.

Yukarıdaki parçada hangi kelimeler mecaz anlamda kullanılmıştır?

6. Balta girmemiş ormanlardan birine, bir adam gelmiş. Onu gören ilk ağaç hüngür hüngür ağlamaya başlayınca uzaklardan bir başka ağaç, “Neden ağlıyorsun?” diye sormuş. Yukarıdaki parçada hangi varlık kişileştirilmiştir?

A. Balta B. Orman C. Ağaç D. Adam

7. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde abartma vardır?
A. Apartman kapısı kapalıydı. B. Bir gecede bütün kitapları okudum.
C. Aynaya bakınca kendimi gördüm. D. Kültürümüzü daima yaşatmalıyız.

8. Aşağıdaki boşlukları uygun şekilde doldurunuz.
Anlamca birbirinin yerini tutan sözcüklere …………………… sözcükler denir.
Anlamca birbirinin karşıtı olan sözcüklere …………………… sözcükler denir.
Çağrışıma açık konunun anlaşılmasına yardımcı olan kelimelere …………………… denir.
Kılık kıyafet kelimeleri …………………… kelimelerdir.

9. Aşağıdaki fiillerden hangisi oluş bildirir?
A. Oturmak B. Yatmak C. Solmak D. Okumak

10. Aşağıdaki fiillerden hangisi iş (kılış) bildirmektedir. İş (kılış) bildiren fiilleri, karşılarına (X) işareti koyarak gösteriniz.
  • () okudu
  • () kaçtı
  • () süzdü
  • () baktı
  • () güldü
  • () gelmiş
  • () dikti
  • () sevdi
  • () anlıyor
11. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde çekimli fiil kullanılmamıştır?
A. Arabayı çok hızlı kullanıyordu. B. Babası, çocuğu yanına çağırdı. C. Ahmet düzenli bir çocuktu. D. Artık kimseye aldırmıyordu.

12. Aşağıdaki fiillerden hangisinde işin geçmişte yapıldığı anlamı vardır?
A. Düşünmelisin B. Yüzüyor C. Daldı D. Bakar

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33
7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33


7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 da yapmış olduğunuz soruların doğruluğunu test edebilir, yapamadığını ve anlamadığınız soru ve cevaplara sitemizden size örnek teşkil etmesi amacıyla faydalanabilirsiniz. 7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 Cevapları buradan birebir yapmanız sizin faydanıza olmayacak bilakis sizi tembelleştirecektir. Bu da istediğimiz bir geri dönüt değildir. Bu nedenle uyarılarımızı lütfen dikkate alınız. Öncelikle siz kendiniz yapmayı deneyin. Buradaki amacımız size yapamadığınız sorularda, ya da aklınıza takılan, yerlerde yardımcı olmaktır. Kopyala-yapıştır şeklinde yapmak size bir fayda sağlamaz

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen bildiriniz. Cevaplar yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. Bazı sorular yorum gerektirdiği için herkesin yorumu farklı olabilir diye cevapları kısa tutmaya özen gösteriyoruz. Kendiniz kitaptaki etkinliklerini yapın, kendiniz tamamen bitirdikten sonra çözümlerinizi buradaki çözümlerle karşılaştırın. Bu vesilesiyle daha etkili bir öğrenme sağlanmış olacaktır.


7. Sınıf Türkçe Ez De Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

Yukarıda yer alan cevaplarla kendi cevaplarınızı karşılaştırarak sorularla, çözümlerle ilgili fikir elde edebilirsiniz. Ek olarak birden çok yayın evinin bu kitapları yayınlaması nedeniyle kitaplar sizin kullandıklarınız ile farklılık gösterebilir. Farklı bir yayının kitap cevaplarını sitemizden arayarak bulabilirsiniz. Bütün Yayınların cevapları sitemizde mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder