Son 5 Yılda Dünyanın En Fazla Kazanan Meslekleri - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Haziran 18, 2017

Son 5 Yılda Dünyanın En Fazla Kazanan Meslekleri

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
Son 5 Yılda Dünyanın En Fazla Kazanan Meslekleri
Gelişen teknoloji, hayatta bulunan belli başlı fırsatlar insanların sosyal açıdan statüsünü yükselmesine olanak sağlamaktadır. Bu olanaklardan yararlanmak adına insanların çoğunluğunun dünyada en fazla kazandıran meslekler üzerinde yoğunlaşmaktadır. Son dönemlerin en fazla kazandıran meslekleri arasında;

Pazarlama Müdürü
Pazarlama müdür son dönemlerin en popüler meslekleri arsında yer alıyor ve dünya çapında en yüksek ücretlere çalışan kişilerin çoğunluğu pazarlama müdürleridir. Pazarlama müdürü şirketlerin pazarlama konusunda gerekli olan işlemlerini uygulamak ile yükümlüdür, şirketlerin tanıtımı ile alakalı işler, şirketlerin büyümesi ile alakalı olan işleri, şirketleringeliştirilmesiile alakalı olan işleri de yapmaktadır. Dünya çapında en yüksek ücreti alan pazarlama müdürü 100.000 dolar kazanmaktadır.

Doğa Bilimleri Yöneticisi
Doğa bilimleri yöneticisinin büyük sorumlulukları bulunur ve oldukça iyi para kazanır. Doğa bilimleri yöneticisinden fizikçi, kimyager, ziraat uzmanı tarzındaki bilimlerin denetlemesini yapar. Bu meslek grubu arge ile alakalı olan bölümlerde iş bulurlar, bu alanda kazanılan en yüksek maaş 97.560 dolardır.

Cerrahlar
Sağlık sektöründe en fazla geliri olan kişiler cerrahlardır. İnsanların yaşamlarından sorumlu olan cerrahların icra etmiş oldukları iş oldukça önemlidir. Cerrahlar içinde en çok kazanılan ücret 181.000 dolardır.

Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri Yöneticisi
Bilgisayar ve bilgi sistemleri yöneticisi teknolojik işler ile ilgilenmektedir, bundan kaynaklı olarak teknik açıdan becerilere sahip olması gerekmektedir. Bu meslek ile alakalı çalışan kişiler ilk dönemlerinde tecrübesi olmadığı için programcı olarak çalışmaktadır. Tecrübe kazanması ile işlem yöneticiliği ya da analistlik gibi görevler ile iş yaşamına devam ederler. Sürekli gelişen bir teknoloji desteği ile çalışan bu kişilerin en yüksek kazançları 100.000 dolardır. Ayrıca bu iş ile uğraşan kişiler şirketlerim bilgi işlem birimlerinde, web tasarı işlerinde, yazılım ve program geliştirme birimlerinde çalışmaktadır.

CEO
CEO, şirketlerin en üst görevinde yer alan kişidir, şirketin tüm organizasyonu ondan sorumludur. Bütün sorumluluğu aldığından dolayı dünya çapında oldukça yüksek maaşlar ile çalışırlar. CEO olarak çalışan kişilerin en yüksek kazancı 145.000 dolardır.

Hava Trafik Kontrolörü
Kara yolunun kalabalık olması, gidiş- geliş işlemlerinin oldukça uzun sürmesinden kaynaklı olarak artık insanlar günümüzde hava yollarını fazlasıyla tercih etmeye başlamıştır. Bundan kaynaklı olarak da hava trafiği oldukça yoğun şekilde geçmektedir. Gelişen teknoloji ile hava trafiği ile alakalı gelişmeler sürekli olarak değişime uğramaktadır. Bu anlamda Hava trafik kontrolörü olarak çalışan kişiler hava araçlarının güvenli bir şekilde inip kalkmaları açısından yardımcı olmaktadır. Hava trafik kontrolörü olarak çalışan kişilerin ortalama olarak en yüksek kazancı 140.000 dolardır.


Mühendislik Yöneticileri
Mühendislik şirketlerin üretim, araştırma ve tasarlama konusundaki tüm işlemlerini yürütmekten sorumlu olan kişilerdir. Mühendis olarak çalışan bir kişinin en yüksek kazancı 140.000 dolardır.

Avukatlar
Yasal açıdan sıkıntılar yaşayan kişilere yardımcı olan kişilere avukat denir, avukatlar sadece işlenen suçlar için hizmet vermezler, birçok konuda hizmet vermektedir. Alanında uzman olan avukatların aldığı en yüksek ücret 110.000 dolardır.

Meslekler
Diş Hekimleri
Diş sağlığı insanların tüm bedenini etkileyebilmektedir, bundan dolayı da her daim temiz bakılmalıdır. Diş hekimleri bir yıllık içinde oldukça büyük miktarlar kazanırlar. Bu alanda diş hekimi olarak çalışan kişilerin en yüksek kazancı 132.000 dolardır.

Havayolu Pilotları
Havacılık sektörü gelişen teknoloji ile sürekli gelişen bir sektördür, bundan kaynaklı olarak da pilot olarak çalışan kişilerin teknik açıdan işleri çok zordur. Hava yolu pilotu olarak çalışan kişilerin kazançları 135.000 dolar civarındadır. Ayrıca havayolu pilotu olmak yasal açıdan uzun bir süreç gerektirir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder