Dünyanın ilk tam dokunmatik basketbol sahası

Düzenle
Dünyanın ilk tam dokunmatik basketbol sahası
ünyanın ilk tam dokunmatik basketbol sahası, kobe bryant, nike basket sahası, nike rise çin şanghay, nike’dan dünyanın ilk tam dokunmatik hareket sensörlü basketbol sahası Nike Rise kapsamında Lakers’ın yıldız oyuncusu Kobe Bryant ile genç yeteneklere eğitim veren firma, Şanghay’daki etkinliği daha dinamik ve keyifli hale getirmek için sıra dışı bir yol seçti.

Ünlü spor giyim markası Nike, genç basketbolseverler için Çin’de gerçekleştirdiği etkinlikte dünyanın ilk tam dokunmatik, hareket sensör destekli ve LED görselleştirme teknolojisine sahip basketbol sahasını inşaa ederek hayranlık uyandıran bir çalışmaya imza attı. Dünyanın ilk tam dokunmatik basketbol sahası House of Mamba’nın zeminini dokunmaya duyarlı ekranlarla kaplayan Nike, ek olarak entegre hareket sensörleri ve LED teknolojisiyle yaratıcılığın sınırlarını zorladı. 

Her bir oyuncunun saha içerisindeki hareketlerini anlık şekilde takip eden sistem, oyuncu performanslarını istatiksel olarak kayıt altına alırken; oyuncular ise interaktif çemberlerle işaretleniyor.

Tamamen dijital altyapıya sahip olan House of Mamba diğer taraftan müsabakalarda etkin bir reklam aracına dönüşerek sunduğu görsel şölenle izleyicilerin beğenisini kazanıyor. 


Genel itibariyle bilgisayar oyununu gerçek hayata taşıyan Nike, böylelikle farkını bir kez daha ooymayı başarıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.