5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Sayfa 11 - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Kasım 24, 2016

5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Sayfa 11

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Zekanın geliştirilebilir olduğu konusunda bilim insanları aynı fikirdedir. Mevcut zekamızın büyük kısmı kalıtımsaldır. 5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Çevresel faktörlerin etkisi elbette göz ardı edilemez. Ancak çevresel etkilerle edinebildiğimiz yeteneklerimiz yaklaşık 16 yaşana kadar hızla gelişir. Sonrasında ise gelişim hızı yavaşlar. Çok sayıda IQ sorusu çözerek IQ testlerindeki skor artırılabilir ancak bu gerçek bir zeka artışı olarak değerlendirilemez. 5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Sayfa 11

5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Zeka temelde öğrenebilme, sebep-sonuç ilişkisi kurma, bilgileri hatırlama, mantıklı düşünme, problem çözme vb. yeteneklerin bir karışımıdır. Çocukluk dönemi gerçek anlamda zekanın geliştirilebildiği ve zeka ile bağlantılı yeteneklerin artırılabildiği çok değerli bir dönemdir. 5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü CevaplarıYetişkin olduktan sonra bu tür yeteneklerin geliştirilmesi son derece zordur. Belli bir yeteneği geliştirmek için tekrara dayalı özel bir çalışma yapmak gerekir. Örneğin; matematiksel işlem yeteneği pratik yaparak ve matematiksel kısa yolları öğrenerek geliştirilebilir. Ya da hızlı okuma-anlama tekniği üzerinde yoğunlaşarak sözel yetenekler güçlendirilebilir.
5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Zekayı oluşturan temel yetenekler üzerinde yoğunlaşıp pratik yaparak performans artırılabilir. Böyle bir uygulama ve pratik yoluyla aslında elde edilen var olan zeka potansiyelini tam olarak kullanma çalışmalarıdır. Pek çok insan zeka potansiyelinin farkında değildir. Basit tekrarlar yapılarak ve iyi teknikler öğrenilerek bir iş minimum zamanda maksimum performans ile başarılabilir.

5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Tüm gün boyu zihinsel potansiyelinizi aynı seviyede koruyabilmek, inişli ve çıkışlı bir beyin performansına sahip olmamak için öncelikle günlük yiyeceklerinizi dörde, hatta mümkünse altı eşit parçaya bölerek mini öğünlerle beslenmelisiniz. Yiyeceklerin az yağlı olmasına dikkat etmelisiniz. Yağlı, çok ve ağır yiyecekler kanın beyinden çekilerek sindirim sistemine yönelmesine sebep olmaktadır. Bunun sonucu ise yorgunluk, uyuklama ve zihinsel potansiyelin düşmesi demektir.

5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları Yiyeceklerinizin demir içeren besinleri ihtiva ettiğinden emin olunuz. Bunun için koyu yeşil renkli sebzeler, yağsız kırmızı et, domates, pekmez, kuru fasulye, bezelye ve kayısı kurusu gibi yiyecekler yemelisiniz. Yeteri kadar B vitaminleri aldığınızdan emin olmak için diyetinizde yağsız süt, yoğurt, muz, deniz ürünleri ve kuru baklagilleri mutlaka bulundurmalısınız. 5. Sınıf Fen Bilimleri Zeka Küpü Cevapları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder