Çalıkuşu Kitap Özeti - Ders Kitabı Cevapları ve Çalışma Kitabı Cevapları

Yeni Yayınlar

Haziran 08, 2013

Çalıkuşu Kitap Özeti

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
Çalıkuşu Kitabın Özeti, Çalıkuşu, Roman ÖzetiÇalıkuşu Romanı Özeti İndir, Çalıkuşu Kitabın Konusu, Çalıkuşu Kim yazmıştır? Çalıkuşu Kitabının incelemesi, Çalıkuşu Kitaptaki şahısların değerlendirilmesi, Çalıkuşu Kitabın Yorumu, Çalıkuşu Kitabının Ana fikri, Çalıkuşu Kitaptaki Olay ve Şahısların Değerlendirilmesi, Çalıkuşu Kitap Hakkında Şahsi Görüşler, Çalıkuşu Yazar Hakkında Bilgi, Çalıkuşu Romanı Olay Örgüsü, Çalıkuşu Kitap Tahlili, Çalıkuşu Roman Tahlili, ÇalıkuşuKısa özet, Çalıkuşu Uzun özet


Özet kelimesi, “Bir yazı veya sözün anlamını daha kısa ve özlü biçimde veren yazı veya söz, hülasa, fezleke, ekspoze” şeklinde tanımlanır. Bu kelimenin etimolojik yapısına bakacak olursak, “öz” kelimesinden geldiğini söyleyebiliriz. Yani özlü yazı, yazının en öz hâli biçiminde düşünebiliriz. Bunun için özetler kısa, anlaşılır ve özlü olmalıdır. 150 sayfalık bir romanı, bazen bir paragrafta bazen ise üç sayfada özetlenmeniz istenebilir. Böyle bir durumda, özeti ana hatlarıyla özetlemek marifet gerektirdiği kadar, bazı ilkelere dikkat edildiği sürece hiç de zor değildir.

Özet çıkaracağınız metnin türüne ve uzunluğuna bağlı olarak dikkat etmeniz gereken şeyler değişebilir. Fakat aşağıda sıralayacağımız basit hatırlatmalar, her türlü metnin özetini çıkarırken işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için iyi bir özet çıkarmaya, aşağıda sıralanan adımları yerine getirerek başlayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder