Erkekler neden aldatır, ihanet eder?

Düzenle
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Erkekler neden aldatır, ihanet eder?

Geçmiş zamanlardan günümüze giderek artarak gelen ve ilişkilerde çok sık yaşanan sorunlardan biri olmaya başlayan aldatma problemi, ilişkiler için çok büyük sorunlar ortaya çıkartabilmektedir. Çoğu erkeğin işi artık deyimi yerindeyse “profesyonelliğe” döktüğü şu günlerde, çoğu kadın aldatıldığından habersiz bir biçimde ilişkisine devam edebilmekte ve herhangi bir yerde konusu açıldığında kendisinin eşine / erkek arkadaşına gayet güvendiğinden söz edebilmektedir.


Bu konuda artık kabullenilen bir gerçek, aldatma durumlarının 10’undan 8’inin ya da 9’unun hiper seksüalite ile iç içe geçmiş olmasıdır. Hiper seksüalite olarak adlandırılan durumun tıbbi açılımı cinsel ilişki bağımlılığıdır. Çoğu erkek bundan hoşnutluk duyduğu için ve erkekliğinin gerektirdiği bir durum olduğunu düşündüğü için hiper seksüalitesi olduğunun da farkında olmamaktadır.

Erkekler neden aldatır, ihanet eder?
Erkekler neden aldatır, ihanet eder?

Seksüel erkeklerin dışında konu daha derinlemesine incelendiğinde, aldatma eğiliminde bulunan çoğu erkeğin geçmişlerinde derin kişilik problemleri yaşamış oldukları, çocuklarında farkında oldukları ya da olmadıkları travmalar atlatmış olmaları, sosyo-kültürel ilişkilerinde yaşadıkları problemler gibi pek çok sebepler bulunabilmektedir.

Erkekler neden aldatır konusunu anlamaya çalışmadan önce, her şeyin  başında aldatmanın tam olarak ne olduğunu anlamak gerekmektedir. Genel yapı itibariyle bir ilişkiyi oluşturabilmek, devam ettirebilmek ve bir ilişkiyle birlikte yürütebilecek bir ilişkiyi becerme sıkıntı yaşayan erkeklerin; bu sorunlarını yenmek için aynı süreçlerde başka bir ilişkiyi ama uzun ama kısa olarak aynı şartlarda yürütebilme şanslarını deneyebilme, yasağın ve ahlak dışı kuralların varlığını görmezden gelerek bireysel hazlarının peşinden gitmesi durumuna aldatma denilmektedir.

Erkeklerin aldatma sebepleri nelerdir?
Aldatan erkekler ele alındığında, çoğu erkeğin birbirinden farklı aldatma nedenlerinin olduğu ortaya çıkmıştır. Ancak aldatmak için kendilerine kabul ettirdikleri gerçeklerde ve sundukları bahanelerin de hemen hemen aynı düzeylerde olduğu da görülmüştür. Hem sevgilisini aldatan erkeklerin hem de eşini aldatan erkeklerin en çok aldatma sebebi olarak seçtikleri durum cinsel tatmin durumudur. Erkeklerin seks konusuna hem farklı bir tecrübe olarak hem de her birlikte oldukları kadınların deneyimlerini merak etme vb. durumları olarak bakmalarından dolayı en çok aldatma durumu cinsellik üzerine olmaktadır.

Cinsellik konusunda da erkeklerin en büyük savundukları düşünce, sevgilileriyle ya da eşleriyle iyi bir cinsel hayatlarının olmaması, erkeklerin arzu ettikleri şehvetin kendi ilişkilerinde kalmaması, ten uyumu denilen durumun onlar için bitmiş olması ya da dışarıdaki hayatın onlar için artık karşı koyamayacakları bir adrenalin kaynağı haline gelmesi onlar için aldatma durumunun gerçekleşmesi için geçerli sebeplerdir.

Bunun dışında eğer sevgililik durumu söz konusuysa iki sevgilinin arasındaki kavgaların ve fikir çatışmalarının erkeği bunaltması, uzun süreli sevgililiklerde ilişkinin artık monoton bir yapıya bağlandığının düşüncesi; durum evlilik şeklindeyse erkeğin eşiyle başlıca cinsel uyumunu kaybetmesi, düşünce birliğini kaybetmesi ve bir de ortada çocuk da varsa sürekli aile sorumluluğunu üzerinde taşımanın bunaltıcı hale gelmesi erkekleri aldatmaya iten sebepler arasında gösterilmektedir.

Aldatan erkekler bazı durumlarda kendi aralarında da gruplara ayrılabilmektedirler. “Kronik aldatıcı” denilebilecek erkekler düzenli olarak eşlerini ya da sevgililerini aldatmakta, bu durumu içsel olarak normalleştirdikleri adına hiç bir çaba göstermemektedirler. Bir diğer grupta olan erkekler ise karşılarına çıkan fırsatları değerlendirme dürtülerine yenik düşmekte, karşılarındaki kadınların zeka olarak ya da fizik olarak cezbedici noktalarına kapılmakta ve böylelikle sonlarını o anki heyecanın büyüsüyle düşünmeden aldatma yanlışına düşebilmektedirler.

Erkeklerin aldatma öncesinde ve aldatma sonrasında da içerisinde bulundukları psikolojilerinin durum üzerinde çok büyük etkileri bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse çok zengin bir erkeğin, popülarite sahibi olmaktan hoşnutluk duyan bir erkeğin ya da hayatta her konuda başarı göstermekten keyif alıp aldatma konusunu da eşine / sevgilisine çaktırmadan yaptığında bunu da başarı hanesinde bir hareket olarak sayan erkeklerin aldatma durumunda bulunmalarında hep bu örneklendirdiğimiz durumların etkisi bulunmaktadır.

Erkeğin aldattığı nasıl anlaşılır?
Her erkeğin karakteri, yalan söyleme anındaki soğukkanlılığı, ikna kabiliyeti vb. özellikleri değişiklik gösterebilse de; insan psikolojisinin bir noktada birlik gösterebilmesinden ötürü aldatma durumunun yaşanıp yaşanmadığının kadınlar tarafından anlaşılmasının belli başlı noktaları bulunmaktadır. Bahsedilen çok bilindik noktalardan bazıları ise şu şekildedir;

Aldatma durumunun içerisinde bulunan erkekler, bir anda cep telefonlarını eşlerinden ya da sevgililerinden kaçırmaya başlarlar. Telefonlarını sürekli “sessiz” modda tutarak kendilerine gelen aramalardan ya da mesajlardan başkalarının haberdar olmasını istemezler. Eşleri ya da sevgilileri yanlarındayken artık çoğunlukla telefonlarını ceplerinden çıkarmamaya özen göstermektedirler.7

Kendisine normal zamanların dışında daha çok bakım yapmaya başlanan; daha güzel kokan, daha güzel giyinen, daha dikkat çekici hareketlerde bulunan erkeklerin hayatlarındaki insanları aldattıklarından şüphe edilebilmektedir. Çünkü erkek psikolojisi olarak bu yaptıklarını ört bas etmek için de normal şartlarda sığınmayacakları yalanların ardına sığınabilmektedirler (sürekli iş toplantıları yüzünden bakımlı olmak zorunda olduklarını iddia etmeleri gibi)

Elinde bulundurduğu hesaplarını, kredi kartlarını çevresinden saklamaya başlayan erkeğin hayatında başka bir kadından söz edilebilmektedir. Özellikle kredi kartı ekstrelerini hayatındaki insandan bir anda saklamaya başlayan erkeklerin gizlediği bir şeyler olduğundan söz edilebilmektedir.
Çocuklarına daha az ilgi gösterir

Evlilik içinde bir aldatma söz konusuysa, erkek, eviyle ve çocuklarıyla daha az ilgilenmeye başlar. Ailece geçirilen hafta sonları ona sıkıcı gelmeye başlar. Aklı sürekli birlikte olduğu diğer kadında olduğundan, bedenen eşi ve çocuklarıyla birlikte olsa da ruhen orada olmayı başaramaz. Sonuçta birlikte geçirilen zamanı tatsız hale gelir.

Hiç yorum yok

4. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

4. Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yıldırım Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

5. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

5. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Semih Ofset Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf İlke Basım Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Matematik Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Fen Bilimleri Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Din Kültürü Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

9. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

9. Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2) Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

9. Sınıf Müzik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Demokrasi Ve İnsan Hakları Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları

10. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı BirYay Yayınları

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Tutku Yayınları

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Mega Yayınları

10. Sınıf Hz. Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Ata Yayınları

10. Sınıf Biyoloji Açılım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Korza Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

11. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

11. Sınıf Akaid ve Kelam Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Felsefe Semih Ofset SEK Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

11. Sınıf Biyoloji Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Fizik Netbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kimya Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dil ve Anlatım Yıldırım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İleri Temel Matematik Ders Kitapları Cevapları

11. Sınıf Türk Edebiyatı Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

12. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Mantık Cem Veb Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Türk Edebiyatı Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Coğrafya Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Dil ve Anlatım MHG Yayınları Cevapları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Temel Düzey Matematik Gezegen Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Trafik ve İlkyardım Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 5. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 6. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 7. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 8. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 9. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 10. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 11. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 12. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Matematik Ders Kitabı Cevapları, Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları, İngilizce Ders Kitabı Cevapları, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları, Müzik Ders Kitabı Cevapları, Arapça Ders Kitabı Cevapları, İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları, Fizik Ders Kitabı Cevapları, Kimya Ders Kitabı Cevapları, Biyoloji Ders Kitabı Cevapları, Tarih Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Coğrafya Ders Kitabı Cevapları, Almanca Ders Kitabı Cevapları, Felsefe Ders Kitabı Cevapları, Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları, Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları, Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Akaid ve Kelam Ders Kitabı Cevapları, Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları, Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları, Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Trafik ve İlkyardım Ders Kitabı Cevapları, Mantık Ders Kitabı Cevapları

Blogger tarafından desteklenmektedir.