Kayıp Kıta MU

Düzenle
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Kayıp Kıta MU 

Dünkü 2012’de dünyaya ne olacak yazımda kısa bir değinme yapmıştım bu konuya. Fakat gerçekten derine inilmesi gereken oldukça ilgi çekisi bir konu olduğunu düşünüyorum. Bilimsel açıdan tüm dünya tarihini değiştirebilecek bir konu. Ulu önderimiz atatürk’ün 1930’lu yıllarda araştırdırdığı bir konu olan Mu kıtası büyük bir tarihi gizemdir aslında. Düşünsenize kanıtlanması durumunda tüm dünya tarihi değişebilir. Elimden geldiğince Mu kıtası hakkında bilgiler vereceğim ve bu konu hakkında bi nebze olsun bilgilenmeniz inanın faydalı olacaktır.


KAYIP KITA MU
Aden bahçesi Asya’da değil , Pasifik Okyanusu’nda artık var olmayan bir kıtanın üzerindeydi. Tevrat’ta ki yaratılış efsanesi Fırat vadisinde yaşayan insanlardan değil, bu batık kıtadan yani İnsanların Anavatanı olduğu iddaa edilen Mu kıtasından çıkmıştı.

Kayıp Kıta MU
Kayıp Kıta MU 

Bu iddaaların kanıtı Hindistan’da bulunan çoktan unutulmuş kutsal tabletler üzerindeki kayıtlar ve diğer ülkelerden gelen kayıtların birleştirilmesiyle ortaya çıkmıştır . Bu tabletler� günümüzden 50.000 yıl önce yaklaşık 64 milyon kişinin yaşadığı bu inanılmaz topraklarda bşrçok yönden bizim şuandaki yaşantımızdan üstün bir uygarlığın geliştiğini anlatmaktadır.Bu tabletlere bakıp Güney denizindeki beyaz ırkın var olup olmadığını çözebilir, Pasifik denizinin ortasındaki bu dev uygarlığın nasıl bir gecede tarihe gömüldüğünü öğrenebilriz. Bilim adamları önceden bu� kıtanın varlığına karşı çıksalarda tabletlerin çözülmesiyle artık gerçekten böyle bir kıtanın varlığını kabullenmişlerdir. Peki bu tabletlerde yazanlar nelerdir onlara bakalım birde.

1.si Hindistan’da bulunan ve eğitimli bir baş rahip tarafından çözülen tabletlerdir. Bu tabletler mu araştırmasının başlangıcıdır. Bu tabletler Naakaller tarafından bizzat Mu kıtasında yazılmışlardır ve Pasifiğin merkezindeki ülkeden nasıl çıktıklarını anlatmışlardır.
2.si Ramayana Destanıdır. Hinduların Ramayana destanını bilenleriniz vardır. Destanın bir bölgesinde Naakallerin Burma’ya “doğum yerleri olan Doğu’daki ( pasifik yönündeki bir ülkeden” geldiklerinden söz etmektedir. Bu ülke Mu kıtasından başka biryer değildir.

Bunlar en önemli olanlarıdır açık bir şekilde böyle bir uygarlıktan bahsedilir. Daha pek çok tablette mu ülkesinden bahsedilir. Mayaların Troana El yazmasında bile açık bir şekilde bahsedilir Mu kıtasından. Tabletlerin dışında bulunan yıkıntılarda bize Mu kıtasını göstermektedir. Bir meksika piramidinde kabartma yazılarla ” Batı Ülkeleri’nin yıkımının anısına ” yazısı bulunmuştur. Bu örnekler çoğaltılabilir. Tarih bize Mu kıtasının olduğundan bahsetmektedir.

Kayıtlara dayanarak, kitaptan� okuduğum kadarıyla mu kıtasını size anlatayım öncelikle.

“Çok uzak zamanlarda Pasifiğin ortasında şuanda su ve gökyüzü dışında hiçbirşey bulunmayan yerde büyük bir kıtadan söz edilir. Burası geniş düzlükleri olan güzel , tropik bir ülkeydi. Yüksek dağlar,dert yamaçların olmadığı bu büyük kıtada bereketli topraklar,ormanlık tepeler ve bunların arasında kıvrılarak akan büyük akarsular bulunuyordu. Ormanlarında güçlü mamut ve fil sürüleri� dolaşırdı. 64� milyon kişinin saltanatını sürdürdüğü bu ülkede hayat,neşe ve mutluluk içinde geçiyordu. Bu kıta üzerindekilere hertürlü kolaylığı, refahı sağlayan biryerdi. Her tarafta tıpkı örümcek ağları gibi her yanı saran düzgün yollar vardı ve bu yollar pürüzsüz mermer taşlarıyla mükemmel bir şekilde döşenmişlerdi. Bu 64 milyon kişi birbirinden ayrı fakat tek bir hükümet altında toplanan “on kabileden” meydana gelmişlerdi. Bu büyük uygarlık Güneş İmparatorluğu adındaydı ve imparatorluğun başında “Ra Mu” adı verilen hiyeratik baş vardı. Hepsinin dini aynıydı. İnanışa göre ruhlar ölümsüzdü ve eninde sonunda ulu yaratıcıya geri döneceklerine inanıyorlardı. Ulu yaratan Güneş ile ifade edilirdi. Bunun nedeni onun tüm gücünü anlatabilecek şeyin Güneş oluşuydu. En başlarında bulunan Ra Mu� yaradanın temsilcisiydi. Bunu bildiklerinden Ra Mu’ya asla tapılmayacağının farkındaydılar.

O zamanlar Mu halkı gelişimlerini çok ilerletmiş ve aydınlanmış insanlardı. Bu yüzden Mu kıtasında vahşilik yoktu ve hiçte olmamıştı. Mudaki insanlar beyaz derili insanlardı. Mu halkı içerisinde gemileriyle “doğudaki okyanuslardan batıdakilere ve kuzeyden güneydeki denizlere” açılan büyük denizciler vardı. Ayrıca mimarlık, büyüj taş mabetler ve saray yapmada çok ilerlemişlerdi. Mu topraklarında yedi büyük şehir yada merkez vardı. Burada ilim ve diğer disiplinker öğretilirdi. Şehirler büyük ırmakların denizle buluştuğu yerlere kurulmuşlardı ve buralar dünyanın hertarafından gelen gemilerin gidip geldiği alışveriş merkezleriydi. Mu ülkesi dünya medeniyetinin, eğitiminin , ticaretin baş merkeziydi. Dünyanın diğer yerindeki ülkeler ona bağlı koloni imparatorluklarıydı. Zengin sınıflar birçok mücevher ve kıymetli taşlar takar ve çok sayıda hizmetçilerle saraylarda yaşarlardı.

Herşey çok güzel giderken birgün büyük bir şok yaşandı. Yerkürenin içlerinden gelen seslerin ardından ülkenin güney kesimleri depremler ve volkanik patlamalarla sarsıldı. Yine güney kıyılarındaki şehirleri� okyanustan gelen dev dalgalar yıkarak büyük zarar verdi. Volkanik ağızlar lav ve ateş� püskürdü. Arazi düz olduğundan akmayan lavlar orada koni şeklini aldılar. Bu ilk ziyaretti. Bundan sonra insanlar şehirleri yeniden kurdular. Ticaret ve yaşam yeniden başladı. Nesiller sonra depremler yeniden başladı. Deniz dalgaları gibi kıta sallanmaya başladı. Şehirler enkaz yığınına dönüştü. Okyanustan gelen dev dalgalar önlerine çıkan tüm canlıları yuttu. Mu kurtar bizi diye haykıran insanlar yüksek yerlere sığınmaya çalışsalarda kurtulamadılar. Gece boyunca kıta yarılmaya devam etti ve parçalara ayrıldı.Büyük homurtularla bu dev kıta dibe çökmeye başladı.Yarıklardan fışkıran dev su kütleleri bu büyük kıtayı içine gömerek bitirdi.

Mu insanı,insanların anavatanı,bütün o sanatsal şehirler,tapınaklar,saraylar,ilimler ve muhteşem ustalıkları bir gecede yok oldu.”

James Churcward tabletlerden okuduklarını böyle özetledi.Okuğumda gerçekten etkilendim. Dev gibi kıta bir gecede böyle sular altında kalmıştı işte. Bugünkü iddaalara gelirsek.Türklerin bile anavatanının Mu kıtası olduğu söylenmekte.Kim bilir belkide öyledir.Birdahaki yazımda Atatürk’ün Türklerin kökeniyle ilgili yaptığı araştırmayı anlatmaya çalışacağım size.Bu araştırmada Türklerin Mu kıtasıyla olan bağlantısı çok daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum. 

Hiç yorum yok

4. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

4. Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yıldırım Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

5. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

5. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Semih Ofset Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf İlke Basım Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Matematik Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Fen Bilimleri Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Din Kültürü Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

9. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

9. Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2) Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

9. Sınıf Müzik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Demokrasi Ve İnsan Hakları Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları

10. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı BirYay Yayınları

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Tutku Yayınları

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Mega Yayınları

10. Sınıf Hz. Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Ata Yayınları

10. Sınıf Biyoloji Açılım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Korza Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

11. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

11. Sınıf Akaid ve Kelam Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Felsefe Semih Ofset SEK Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

11. Sınıf Biyoloji Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Fizik Netbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kimya Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dil ve Anlatım Yıldırım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İleri Temel Matematik Ders Kitapları Cevapları

11. Sınıf Türk Edebiyatı Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

12. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Mantık Cem Veb Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Türk Edebiyatı Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Coğrafya Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Dil ve Anlatım MHG Yayınları Cevapları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Temel Düzey Matematik Gezegen Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Trafik ve İlkyardım Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 5. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 6. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 7. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 8. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 9. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 10. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 11. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 12. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Matematik Ders Kitabı Cevapları, Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları, İngilizce Ders Kitabı Cevapları, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları, Müzik Ders Kitabı Cevapları, Arapça Ders Kitabı Cevapları, İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları, Fizik Ders Kitabı Cevapları, Kimya Ders Kitabı Cevapları, Biyoloji Ders Kitabı Cevapları, Tarih Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Coğrafya Ders Kitabı Cevapları, Almanca Ders Kitabı Cevapları, Felsefe Ders Kitabı Cevapları, Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları, Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları, Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Akaid ve Kelam Ders Kitabı Cevapları, Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları, Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları, Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Trafik ve İlkyardım Ders Kitabı Cevapları, Mantık Ders Kitabı Cevapları

Blogger tarafından desteklenmektedir.