4.5 G nedir?

Düzenle
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

4.5 G nedir?

Türk kamuoyuna “4.5G” olarak tanıtılan “IMT-Advanced” sistemi, Türkiye’de ve dünya genelinde yaygınlıkla kullanılan son dönem mobil teknolojilerinin içerisinde yenilenen haberleşme teknolojisidir.


4.5G teknolojisine çok yakın zamanda geçen Türkiye ve diğer 4.5G teknolojisini hali hazırda kullanan ülkeler gibi artık haberleşme teknolojisi çok daha yüksek hızda gerçekleştirilebilmekte, gecikme süresinin süreçleri çok daha aza indirgenebilmekte ve özellikle mobil internet servislerinin kapasitesi en yüksek seviyeye çıkartılabilmektedir.

4.5 G nedir?
4.5 G nedir?

Bu teknolojinin faaliyete geçirilmesinden haftalar önce bütün mobil firmalar çok fazla reklamını yapmış, getireceği yenilikleri anlatmış ve mutlaka kullanıcıların avantaj sağlayabilmesi adına kullanmaları gereken bir sistem olduğunu söylemelerine rağmen kullanıcıların kafalarında hala bir takım soru işaretleri bulunmaktadır.

Özellikle orta yaşlı kullanıcıların ve teknolojiyle arası pek iyi olmayan kullanıcıların yeniliklere biraz daha ön yargılı yaklaşması nedeniyle hala 3G verilerini kullanan kullanıcıların da sayısı yadsınmayacak seviyededir. Bu yüzden 4.5G ile ilgili tüm bilgiler ve en çok merak eden konular ana başlıklar halinde şu şekilde açıklanabilmektedir;

4.5G’nin getirdiği yeni özellikler nelerdir?

4.5G teknolojisi, 5G teknolojisine geçilen yoldaki en başarılı adımdır.Çünkü 4.5G sayesinde yenilenen teknoloji sayesinde 5G’ye geçiş süreçleri çok daha basit ve rahat olacaktır.

Türkiye’nin 4.5G teknolojisine geçmesiyle birlikte yapılan sözleşmeler gereği bu teknolojiyi kullanırken ilk yıl mutlaka yüzde otuzluk bir kısmın, ikinci yılda yüzde kırklık bir kısmın, üçüncü yıl ve devam eden yıllarda da yüzde kırk beşlik bir kısmın yerli ürün kullanması zorunluluk haline getirilmiştir.

Bunun dışında özellikle büyük metropollerde ihtiyaç duyulan hızlı ve yüksek veri transferi 4.5G teknolojisiyle rahatlıkla elde edilebilmekte, çoğu dosyalar çok daha hızlı ve kaliteli şekilde indirilebilmekte, böylelikle hem büyük şirketler hem de işlerini sürekli internet üzerinden halleden bireyler için büyük avantajlar sağlanmaktadır.

Bu şekilde müşteri memnuniyeti seviyelerini de bağlantılı olarak yükseltebilecek kuruluşlar, bu hizmetlerden hem kendileri hem de müşterileri mobil cihazları üzerinden yararlanabileceklerdir.

4.5G’ye geçiş nasıldır? Mobil sim kart değişikliği gerekli midir?

4.5G teknolojisini kullanmak için başlıca yapılması gereken değişikliklerden biri de sim kart değişikliğidir. Uyumluluk olarak eski sim kartlar 4.5G teknolojisini desteklemediği için kart değişikliği mecburi kılınmıştır.

4.5G teknolojisi devreye sokulana kadar tüm GSM şirketleri kart değişikliğini ücretsiz yapıyor olsa da, şuan hali hazırda teknoloji kullanımda olduğu için kart değişikliğini yetkili operatörlerin yetkili mağazalarında belirli ücretler karşılığında yapılmalıdır.

Eğer bu teknolojiden önce yakın zamanda kartınızı değiştirdiyseniz ve kartınızın 4.5G destekli olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, en yakın GSM bayisine giderek bunu öğrenebilir ya da hattınızın bağlı olduğu firmanın müşteri hizmetlerini arayıp hattınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

4.5G’ye bağlanmak için hangi ayarların yapılması gerekir?

4.5G’ye geçişin ilk adımı olan sim kart değişimi tammlandıktan sonra, sıra akıllı telefonunuzda 4.5G ayarını yapmaya gelmektedir. Bundan öncesinde ülke genelinde 3G teknolojisi kullanıldığından telefon ayarları da 3G teknolojisini kaldıracak düzeyde yapılandırılmıştır.

Artık 4.5G standardında bir bağlantı kurabilmek için akıllı telefonlarınızın “şebeke ayarları” kısmına tıklayarak tercihinizi “LTE” şekline ya da “4G” şekline dönüştürmeniz gerekmektedir.

Örneğin; bir iPhone kullanıcısının yapması gereken işlemler sırasıyla “Ayarlar – Hücresel Veri Seçenekleri – Ses ve Veri Menüsü – LTE seçeneği” şeklindedir. Eğer kullanıcılar Android işletim sistemine sahip telefonlardan 4.5G teknolojisi ayarı yapmak isterlerse de “Ayarlar – Diğer Ağlar – Mobil Ağlar – 4G” seçeneklerini tamamlaması yeterli olacaktır.

Fatura ücretleri artacak mıdır?

4.5G teknolojisine geçen bireylerin en çok sürüncemede kaldıkları konulardan bir tanesi de fatura konusudur. 4.5G interneti şu ana kadar kullanılan en hızlı internet sistemi olduğundan, internet ortamında aranan içeriklere çok daha hızlı bağlanacak ve normale göre daha kısa zamanda daha fazla veri elde edilmesini sağlayacak bir durumda olduğundan otomatikman da bu işlemlerin yapılması için gereken internet verisinin miktarında artış yaşanacaktır.

Bunun anlamı mevcut internet pakedi sistemlerinin hızdan ve güçten kaynaklı olarak bir süre sonra yetebilemeyeceğidir.

Ancak bu noktada da tüm operatörler kullanıcıları mağdur bırakmamak adına duruma uygun olarak internet paketlerinin birim fiyatlarını daha aşağı seviyelere çekerek ya da uygun ek internet pakedi kampanyaları yaratarak kullanıcılara mantıklı seçenekler sunmaya çalışmaktadır.

Hangi marka telefonla 4.5G’ye daha hızlı bağlanılır?

Bu teknolojiye bağlanmak için mutlaka 4.5G uyumlu bir akıllı telefon bulundurulması zorunluluğunun dışında bu akıllı telefonlardan da 4.5G verilerini en hızlı şekilde tüketebilen bir telefon da bulunması gerekmektedir. Yani farklı kategorilere ayrılan bu telefonlar aynı şekilde farklı 4.5G uyumluluğu ve desteği sağlamaktadır.

Bunu anlayabilmek için akıllı telefon dediğimiz son model telefonların teknik özelliklerinde bulunan “CAT” koduyla belirtilmiş kategoriler, bu cihazların 4.5G desteğinin ne hızda olduğunu belirlemektedir.

Bu bilgiler dahilinde “CAT 4” kategorisi 150 Mpbs, “CAT 6” kategorisi 200 Mpbs, “CAT 9” ise 450 Mpbs hız sağlayabilmektedir. Böylelikle kullanıcılar da ellerindeki mevcut akıllı telefonların teknik özelliklerini araştırarak ya da yeni alacakları akıllı telefonların satın almadan önce teknik özelliklerini inceleyerek ne kadar hız sağlayabileceklerini öğrenebilmektedirler.

4.5G ile telefonların arama özelliklerinde yavaşlama durumu olacak mı?

4.5G teknolojisi ile birlikte gelen soru işaretlerinden biri de bu teknolojinin mobil verilerdeki arama hızlarını yavaşlatıp yavaşlatmayacağıdır. Bu teknolojinin yaygınlaştığı ilk sürelerde internet hızlarında belirgin bir artış gözlense de arama hızlarında da bir dönem yavaşlamalar gözlenecektir.

Bununla ilgili teknik uzmanların verdiği bilgiye göre, bir bireyin arama yaptığı süreçte karşı tarafa bağlanma süresinin 3 saniyelik bir artışa sahip olacağı söylenmektedir. Bunun anlamı karşımızdaki kişinin sesini arama esnasında 3 saniye daha geç duyacağımızdır.

Bunun bir sebebi de kişinin 4.5G teknolojisine geçmiş olmasına rağmen karşısındaki kişinin hala 3G teknolojisini kullanmaya devam etmesi gösterilmektedir. Çünkü her ne kadar arama yapan taraf 4.5G uyumlu olsa da, aranan taraf 3G’li olduğu için arayan kişinin mobil verisi 3G üzerinden hareket etmek zorunda kalacaktır.

Hatta ve hatta hala 2G kullanan bir kişi aranmaya çalışıyorsa bu gecikme 2 katına çıkarak 6 saniyelik gecikmeler de meydana gelecektir. Bu tip sorunların kökten çözülmesinin tek yolu, mümkün olduğunca tüm abonelerin 4.5G hizmetinden yararlanma sürecine geçmesidir. Asıl kökten çözüm ise bir uçtan bir uca IP şebekesi olan “VolTE” adlı hizmetin devreye girmesiyle olacaktır.

4.5G’ye geçtikten sonra telefonların ekranında ne yazacaktır?

4,5G teknolojisinin hızı ve aynı zamanda ismi de ilk olarak Türkiye’de kullanılmaktadır. Bu yüzden dünya genelinde ve dolayısıyla akıllı telefonlarda 4.5G sistemine özel bir yapılanma oluşturulmadığından, telefonların ekranında sadece “4G+” amblemi ya da “LTE” amblemi gözükecektir. Yani hattınız 4.5G uyumluysa ve ekranınızda “4.5G” gibi bir yazı çıkmazsa da çok şaşırmamanız gerekmektedir.

Bu durumla alakalı ünlü telefon üreticileri, Türkiye pazarları için telefonlarına ekstradan uygulamalar getirmektedir. Örneğin; ünlü “Samsung” markası, Türkiye’ye süreceği yeni akıllı telefon modellerinde “4.5G” simgesini yüklü olarak bulundurmaktadır.

Aynı zamanda Apple’ın da böyle bir atılım yapacağı duyulmuş, ancak diğer büyük firmaların konuyla alakalı bir atılım gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğine dair herhangi bir haber bulunmamaktadır.

4.5G şarj durumunu nasıl etkileyecek?

4.5G teknolojisinden de önce akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri olan şarj durumu, bu teknolojiden sonra iyice tavan yapan sorunlardan biri olmuştur. Çünkü 4.5G’de saniye başına 375 MB’lık bir veri transferi düştüğünden akıllı telefonların sahip oldukları işlemcileri ve donanımlarında bulunan diğer parçaları daha fazla efor harcamak zorunda kalmaktadırlar. Böylelikle çabuk biten şarjlar daha da az süre dayanabilmektedir.

Gün içerisinde telefonlarınızın internetle ilgilendiğiniz kısımlar dışında daha uzun şarj süresine sahip olmasını istiyorsanız, telefonunuzu kurcalamayacağınız saatlerde internet hızınızı ayarlarınıza girip 4.5G’den 3G’ye düşürebilirsiniz. Böylelikle internetinizi fazla harcama sorununuz ve şarj sorununuz kısmi olarak çözülmüş olacaktır.

4.5G’ye geçilmediği taktirde ne olacak?

Kullanıcıların yeni teknoloji olan 4.5G’ye geçmemesi durumunda mevcut internetlerinde, mobil verilerinde ya da arama verilerinde herhangi bir kayıp ortaya çıkmayacaktır. Yani herhangi bir iletişim kopukluğunun yaşanması söz konusu değildir.

Mevcut sistemde kalıp 3G kullanıcısı olarak devam etmek ve 4.5G’nin hizmetlerinden yararlanmamak tamamen kullanıcıların insiyatifine bırakılmaktadır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de 3G’nin sağladığı etkilerden faydalanabilinmektedir.

 4.5G teknolojisine telefon dışında hangi cihazlardan bağlanılabilir?

4.5G’nin en etkili ve en başarılı kullanım alanı akıllı telefonlardan olsa da, benzer yan ürünlerden de aynı şekilde 4.5G hizmetinden yararlanılabilinecektir. Buna örnek olarak akıllı tabletler, taşınabilir nitelikteki akıllı projektörler ve çoklu sisteme sahip modemler gösterilebilir.

Bu aletlerin sim kart takma özellikleri bulunduğundan 4.5G uyumlu sim kartları taktıktan sonra Wi-Fi özelliğini aktive ederek telefon dışındaki bilgisayar tarzı ürünlerde de bu teknolojiden faydalanılabilmektedir.

Hiç yorum yok

4. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

4. Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yıldırım Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

5. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

5. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Semih Ofset Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf İlke Basım Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Matematik Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Fen Bilimleri Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Din Kültürü Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

9. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

9. Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2) Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

9. Sınıf Müzik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Demokrasi Ve İnsan Hakları Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları

10. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı BirYay Yayınları

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Tutku Yayınları

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Mega Yayınları

10. Sınıf Hz. Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Ata Yayınları

10. Sınıf Biyoloji Açılım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Korza Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

11. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

11. Sınıf Akaid ve Kelam Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Felsefe Semih Ofset SEK Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

11. Sınıf Biyoloji Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Fizik Netbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kimya Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dil ve Anlatım Yıldırım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İleri Temel Matematik Ders Kitapları Cevapları

11. Sınıf Türk Edebiyatı Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

12. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Mantık Cem Veb Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Türk Edebiyatı Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Coğrafya Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Dil ve Anlatım MHG Yayınları Cevapları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Temel Düzey Matematik Gezegen Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Trafik ve İlkyardım Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 5. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 6. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 7. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 8. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 9. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 10. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 11. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 12. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Matematik Ders Kitabı Cevapları, Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları, İngilizce Ders Kitabı Cevapları, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları, Müzik Ders Kitabı Cevapları, Arapça Ders Kitabı Cevapları, İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları, Fizik Ders Kitabı Cevapları, Kimya Ders Kitabı Cevapları, Biyoloji Ders Kitabı Cevapları, Tarih Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Coğrafya Ders Kitabı Cevapları, Almanca Ders Kitabı Cevapları, Felsefe Ders Kitabı Cevapları, Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları, Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları, Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Akaid ve Kelam Ders Kitabı Cevapları, Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları, Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları, Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Trafik ve İlkyardım Ders Kitabı Cevapları, Mantık Ders Kitabı Cevapları

Blogger tarafından desteklenmektedir.