Metin Hara kimdir? - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Temmuz 16, 2017

Metin Hara kimdir?

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 

Metin Hara kimdir?

Metin Hara kimdir, mesleği nedir? Metin Hara'nın Ayşe Arman röportajıMetin Hara, her geçen gün magazin gündemindeki önemini arttırmaya devam ediyor. Adriana Lima ile yaşadığı aşk ilişkisinin ardından birçok vatandaş tarafından araştırılmaya başlanan Metin Hara, hakkında merak edilenleri Ayşe Arman'a anlattı. Adriana Lima ilişkisi ve geçmişine dair bazı detayları ifade eden Hara, 'kurgu' iddialarına da yanıt verdi. Peki, Metin Hara kimdir, kaç yaşındadır?

Metin Hara, Adriana Lima ile olan ilişkisi nedeniyle gündemdeki popülerliğini sürdürüyor. Dünyaca ünlü manken Adriana Lima ile yakın temas halinde olan Metin Hara, yaşadıkları ve hissettikleriyle ilgili Ayşe Arman'a konuştu. Peki, Metin Hara kimdir, kaç yaşındadır? İşte, ünlü mankenin yeni sevgilisi hakkında detaylı bilgiler

Ayşe Arman'a merak edilenleri anlatan Metin Hara, "'Bu iş kurgu! Her yerde öpüşmeler filan reklam! Aşk maşk yok' diyorlar. Öyle bir şey söyle ki, bu aşkın kurgu olmadığını kanıtla…" sorusuna yanıt verdi. İşte, Metin Hara'nın verdiği o yanıt

Metin Hara
Metin Hara kimdir?

Ayşecim, sen de senelerdir basının içindesin. Bir kadınsın, sen de ünlüsün. Gözünü seveyim, sana para teklif edilse ve sevmediğin bir adamla öpüş dense, öpüşür müsün? Kabul eder misin? Etmezsin di mi? Kim eder? Bunun böyle olduğunu düşünebilmek nasıl bir kafadır? Nasıl bir zihniyet buna ihtimal verir? Üstelik sözünü ettiğimiz kadın, dünyanın en ünlü, en çok para kazanan modeli. Zaten kazanmış kazanacağı kadar. Bu kadının çalıştığı markaların ve aldığı bütçelerin büyüklüğü inanılır gibi değil, bunun farkında mı değiller? Ya matematikleri bozuk ya da ahlakları!

METİN HARA KİMDİR?
14 Haziran 1982 tarihinde, İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimi için Üsküdar Amerikan Kolejine gitmiştir. Üsküdar Amerikan Koleji'ni bitirdikten sonra Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamladı. Üniversite hayatı boyunca geçimini sağlamak için reklam oyunculuğuna başlamış, birçok ulusal ve global markanın Türkiye ve yurtdışındaki tanıtım mecralarında yer almıştır.

kendini geliştirdikten sonra son 5 senedir profesyonel anlamda enerji ile tedavi çalışmaları yapmaya başladı. İnsan sağlığına olan "bütüncül" yaklaşımı, insanın hayal gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı "tıbben imkansız" sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı. Bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10000'den fazla insanla paylaşan Metin birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslendi.

2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için ağır hastalıkları olan insanlara seminerler ve bireysel seanslar yapmaya başlamıştır. 2007 yılında ''Dinle Neyden'' adlı filmin başrol oyuncularından biri olarak 2008'de Uluslararası Ankara Film Festivalinde en iyi genç yetenek ödülüne layık görülmüştür.

2008 yılında "Trusthuman- İnsanagüven" projesini hayata geçiren Metin "Başka Bir Dünya Mümkün" felsefesiyle bireysel seanslar ve toplu seminerlerle insanların hayatına dokunmaya devam etmiştir.

2014 yılında ''Aşkın İstilası'' 3'lemesinin 1. kitabı olan "Yol" kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000'in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kalmıştır. Her dokunduğu hayat için ağaç diken, yunus evlat edinen, hapishanelere, yetimhanelere,huzurevlerine yaptığı ziyaret ve yardımlarla dikkat çekmiştir. Birçok çevre ve sosyal sorumluluk derneğine üye olan Metin, Kansersiz Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesidir.

Milyonların aklındaki soru: Kimdir bu Metin Hara?
Dünyaca ünlü Victoria’s Secret modeli Adriana Lima ile öpüşünce Türkiye’nin en çok konuşulan ismi haline gelen Metin Hara’yı biraz yakından tanıyalım. Bu bombastik ilişkinin sebebine dair ipuçlarını yakalayalım

O bir şifacı, enerji uzmanı, nefes terapisti, sıra dışı bir fizyoterapist. Türk milletini ‘enerji’ye inandıran adam! Her şey geçtiğimiz haftalarda, Adriana Lima’nın Los Angeles havalimanında Metin Hara’nın ‘Yol-Aşkın İstilası’ kitabıyla görüntülenmesiyle başladı...

Kitabın İngilizce baskısını o gün en ünlü Victoria’s Secret meleğinin elinde gören yurdum insanı, “Vay ne güzel, Türk yazarın reklamı oluyor” diye böbürleniyordu en fazla...

Ne zamanki çiftin Bodrum’a giderken öpüştüğü görüldü; işte o anda o gurur da şaşkınlığa dönüşüverdi: Adriana Lima ve Metin Hara! Ne alaka şimdi? Kolay mı, dünyanın en ünlü modelinden bahsediyoruz! Bugüne kadar Lenny Kravitz gibi ünlü şarkıcılardan şöhretli sporculara uzanan bir sevgili listesi var Lima’nın. Hatta içlerinden biri, adı çok zor söylenen Liechtenstein’ın prensi Wenzeslaus. Bildiğimiz prens!

REKLAM AŞKI MI? YOKSA BİR ARAYIŞ MI?

Metin Hara kimdir?

Şimdi...
Yakışıklıdan çok tatlı, karizmatikten çok naif, turuncu kafalı, kendi halinde bir enerji uzmanı ile niye birlikte olsun bu Adriana Lima? İşte Türkiye günlerdir bu soruyla yatıp kalkıyor. İşin içinden çıkamayanlar “Kesin reklam aşkıdır; Metin Hara’nın yeni kitabı çıkacak” diyor çok net bilirmiş gibi. Tartışmalar bir yana erkekler mutlu, “İnanmak başarmanın yarısıdır” mottosuna sarılmış bırakmıyorlar. Dalgasını geçen de var, “Kim ya bu Metin Hara?” diye soran da. Belki onu biraz tanımak, bu bombastik ilişkinin sebebine dair ipuçları da verir...

Metin Hara kimdir?

Bu bir reklam aşkı mı? Yoksa ilişkilerinde mutlu olamayan, arayış içindeki bir kadının sakin, dingin bir adamın kollarında kendini keşfetme, iyileştirme çabası mı? Gelin, yakından bakalım…

12 YAŞINDA ELLERİYLE AĞRILARI GEÇİRİYORDU
Metin Hara, kimlik kartı karışık biri aslında...

Metin Hara kimdir?
2010’da röportaj yaptığımızda ona “Kimsin sen, necisin?” diye sorduğumda şu cevabı vermişti: “Bazısı ‘kişisel gelişimci’ diyor, bazısı ‘fizyoterapist’. Ama ikisi de değilim. Bence bolca âşık olan, etrafına farkındalık katmaya çalışan, hayatı kendi anladığı gibi anlatmaya uğraşan, sıradan, normal bir adamım ben...”

SIRADAN BİRİ DEĞİL
Aslında hiç de sıradan biri değil; bence değişik! Neden ‘değişik’ anlatayım...

12 yaşındayken elini koyduğu zaman ağrılarını geçirebildiğini keşfediyor. Trafik kazası geçirip yoğun bakımda yatan babasına her dokunduğunda, grafiklerinin alçaldığı, iyiye gittiği görülüyor. Bu olayların sonrasında da fizyoterapi eğitimi alıyor ama hastalara hep farklı yaklaşıyor. 15 yaşındayken, bir arkadaşının annesi onu eğitiyor. Enerji terapileri, reiki gibi bir sürü şey...

Kendi üzerinde deniyor öğrendiği her şeyi. Çocukluk alerjilerini, genetik hastalıklarını iyileştiriyor. Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde okuduğu yıllarda seminerler vermeye başlıyor: İnsan sağlığına nasıl daha bütüncül bakılır, nasıl koruyucu hekimlik yapılabilir, kendi kendimizin doktoru nasıl olabiliriz…

Derken Türkiye’de yaşayan bir kanser hastasıyla bireysel tedavilere başlıyor ve o hasta iyileşiyor. Kulaktan kulağa yayılan bu süreç onu bugünkü noktaya getiriyor.

Kanser hastaları, depresyona yakalananlar, sigarayı bırakmak, kilo vermek isteyenler, panik atak krizlerinden kurtulmak isteyenler ona gidiyor. Kimileri ona ve tekniklerine balon gözüyle bakarken; kimileri de onu Batı tıbbıyla mistisizmi birleştiren bir şifacı, enerji uzmanı olarak görüyor. Onu öne çıkaran; insan bedenine olan sonsuz güveni. Yazdığı kitaplar ve verdiği seminerlerle insanlara bunu anlatmaya, onları değiştirmeye dönüştürmeye uğraşıyor.

Metin Hara ‘Dem’ isimli ikinci kitabında şöyle diyor: “Sözlerimiz değil hislerimiz geleceğimizi şekillendirir. Ne istediğimiz değil, ne olduğumuz geleceğimizi doğurur!” Belli ki Adriana Lima’ya olan hisleri de onun geleceğini şekillendirecek. Bu ilişki nereye gider bilinmez ama net olan şu; bundan sonrası Metin Hara için aynı olmayacak.

■ Metin Hara 1982 doğumlu. Üsküdar Amerikan Koleji ve Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde okudu. Üniversitede para kazanmak için oyunculuk yaptı.

■ 2008’de ‘İnsana Güven’ markası altında bireysel ve toplu seminerler yapmaya başladı. İnsanların hayatını değiştirmeyi hedefledi.

■ 2008’de Türk-Fransız ortak yapımı ‘Dinle Neyden’ isimli bir filmde oynadı, ödül kazandı.

■ 2014’te ‘Aşkın İstilası’ üçlemesinin ilk kitabı olan ‘Yol’u yazdı. Kitap ilk üç ayda 100 binin üzerinde sattı; 8 ay ‘çok satanlar’ listesinde kaldı. Ardından ikinci kitabı ‘Dem’i çıkardı.

■ Ona ‘yeni çağ dervişi’ diyorlar. O da bu durumu şöyle anlatıyor: “Derviş kendini arayan, Allah’ı arayan demek. Sufizm’le çok fazla ilgilendim. Yani iş sadece enerji değil, onun derininde çok büyük bir anlayış olması gerek. Yüzde 100 oldum demiyorum, bu yolda yürüyorum daha...”

5 YIL EVLİ KALDI İKİ KIZI VAR

■ Adriana Lima 1981 Brezilya doğumlu, boyu 1.78.

■ 13 yaşında, yerel bir mağazada alışveriş yaparken keşfedildi; 1998’de Victoria’s Secret defilesinde melek kanatları takıp yürüdüğünde şöhreti tavan yaptı.

■ Bir dönem ünlü sanatçı Lenny Krawitz’le nişanlı kaldı fakat ilişki yürümedi.

■ 14 Şubat 2009’da NBA yıldızı, Sırp basketbolcu Marko Jaric ile evlendi. 5 yıllık evlilik bitti. Lima’nın bu evlilikten iki kızı var.

■ Bu yıl içinde New York Mets oyuncusu, beyzbolcu Matt Harvey’den ayrıldı.

■ Yakın arkadaşları onu ‘Leah’ diye çağırıyor, lakabı ise ‘LimaBean’. Kitap okumayı çok seviyor, favori yazarı ise Gabriel Garcia Marquez.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder