Home Ofis Nedir, Nasıl Kurulur, Home Ofisin Avantajları Nelerdir?

Düzenle
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
Home Ofis Nedir, Nasıl Kurulur, Home Ofisin Avantajları Nelerdir?
Evde çalışarak gelir elde etmek isteyen, işini evden yapmak isteyen kişilerin son dönemlerde yoğun olarak ilgi gösterdiği kavramların başında “Home Ofis” geliyor. Günümüzde bazı işlerin yürütülebilmesi için artık bir ofise veya büroya ihtiyaç duyulmuyor. Bu doğrultuda evinizdeki uygun bir odayı ofis haline dönüştürebilir ve bütün işlerinizi burada yapabilirsiniz. Home ofis çalışma sistemi, bilhassa Avrupa’da çok yaygın olarak kullanılıyor. Bu çalışma sisteminin rağbet görmesinin en önemli nedeni, maliyetlerin minimuma indirilmesi açısından iyi bir çözüm sunmasıdır. Home ofis sistemi ile kolayca yapılabilecek bazı işler; web tasarım, editörlük, yazarlık, haber sitesi yönetimi, e-ticaret sitesi yönetimi, çevrimiçi danışmanlık, grafik tasarım, basın bülteni yazmak, dosya ve sunum hazırlamak, çevrimiçi yatırım işleri, gazete mizanpajı, bilgisayar bakım ve onarımıdır.

Home Ofis
Home Ofis Nasıl Kurulur, Home Ofis Kurmak İçin Neler Gerekir?
Home ofis kurmak istiyorsanız, bu iş için evinizdeki uygun bir odayı ofis şeklinde dizayn etmeniz yeterlidir. Bir çalışma masası, evrak dolabı, internet, bilgisayar, kitaplık, sandalye, çalışma lambası ve yazıcı gibi ofis mobilyaları işinizi fazlasıyla görecektir. Bu malzemeleri evinizde bulunan eşyalar arasından temin edebileceğiniz gibi, yüksek meblağlar ödemeden de satın alabilirsiniz. İşlerinizi Home ofis olarak sürdürmeniz için herhangi bir sakınca bulunmuyor. İşiniz evden rhatlıkla yapılabilecek özellikte ise, muhasebeci ile görüşerek bir şahıs şirketi kurmanız yeterlidir.

Home ofis şeklinde çalıştığınız zaman aylık masraflarınız genellikle şunlar olacak; muhasebecinin aylık ücreti, sigorta prim ödemesi ve KDV ücreti. Bunların dışında 3 ayda bir kira stopajı ve geçici vergi ödemesi mevcut. Evde iş fırsatı konusunda en etkili çalışma sistemlerinden biri olan Home ofisle birlikte evinizde çok rahat bir şekilde işlerinizi yürütebilirsiniz. Ancak bu hususta disiplinli olmak çok önemli, işlerinizi boşlamayacağınız ve sıkılmayacağınız şekilde bir program doğrultusunda yaparsanız, Home ofis sisteminden büyük bir keyif almanız kaçınılmaz olur. Bir Home ofiste olması gereken temel özellikler şunlardır;

Home ofiste gereksiz malzeme ve eşyalar olmamalı,

Home ofis olarak kullanılacak oda rahat olmalı,

Odanın aydınlatması yeterli olmalı,

Ergonomik mobilyalar kullanılmalı,

Home ofis olarak kullanılacak oda sakin olmalı,

Oda düzenli olarak havalandırılmalı,

Mobilya ve duvarlar açık renkte olmalı,

Home ofis olarak kullanılacak odada çekmeceli ve raflı mobilyalar bulunmalı,

Home ofis düzenli olarak temizlenmeli,

Elektrik tesisatı uygun konumda olmalı.

Home Ofis Nedir
Home Ofisin Avantajları Nelerdir, Dezavantajı Var mıdır?
Avantajları;
Zamandan tasarruf sağlamak,

Her sabah hazırlanma zorunluluğunun olmaması,

Yoğunluk olmadığı zamanlarda evin başka işleriyle ilgilenilebilmesi,

Gerektiği zaman arkadaşlarınızla buluşup, herhangi bir mekanda 3G bağlantı ile işlerinizi yürütebilirsiniz.

Kendi çalışma programınızı kendiniz yapabilirsiniz,

İşinize çok daha iyi odaklanabilir ve daha başarılı olabilirsiniz.


Dezavantajları;
Bilgi alışverişinde kopukluklar olabilir,

Kariyer fırsatınız sınırlanır,

Sosyal çevreniz azalabilir.

Evden çalıştığınızı bilen kişiler çalışma saatleriniz dışında bile sürekli sizi arayabilir, e-posta yoğunluğu olabilir ve normal bir işyerine göre daha fazla çalışmanız gerekebilir.

Başarılı Bir Home Ofis Nasıl Kurulur?
1. Özel Bir Alan Seçmek: Ofisiniz için sessiz ve rahat olabileceğiniz bir alan seçin. Oda arkadaşlarınız, eşiniz, çocuklarınız veya kardeşlerinizle ayrım yapmanız da çok önemli bir husustur. Örneğin, Home ofiste müşterilerinizle sık sık görüşme yapacaksanız, evinizin hemen ön girişine yakın olan bir odayı seçmeniz daha doğru bir tercih olur.

2. Gerekli Olan Malzemelerin Listesini Yapmak: Home ofisiniz için gerekli olan malzemelerin listesi, sizin önemli ihtiyaçlar listeniz olacaktır. Bu liste; bilgisayar, telefon, masa ve faks gibi mutlaka olması gereken malzemeleri içermelidir. Örneğin işiniz grafik tasarın ise bilgisayarı koymanız için bir masaya ve çalışmalarınız için de ondan daha büyük bir masaya ihtiyaç duyacaksınız. Şayet danışmanlık yapacaksanız, müşterilerinizle rahatça görüşebileceğiniz bir alana ve dayanıklı dosya dolaplarına ihtiyacınız olacak.

Home Ofis Nasıl Kurulur
3. Çalışma Alanını Dengelemek ve İhtiyaçları Depolamak: Home ofis alanları genellikle sınırlıdır, odanızda sadece bir masa ve sandalye olsa bile kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Bundan dolayı profesyonel ofis alanlarınızı çok iyi organize etmeniz gerekir, hem size yeterli olacak kadar bir çalışma alanı, hem de malzeme ve dosyalar gibi bir depo alanı planlamanız şarttır. Bunların dışında yaratıcı olmanız gerekir (dosya dolaplarıyla beraber kullanılabilecek bir masanın olması gibi). Çalışma şeklinize göre dosyalarınızı farklı bir odaya da yerleştirebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey, sıklıkla kullandığınız malzeme veya dosyaların elinizin altında bulunmasıdır.

4. Home Ofis İçin Uygun Aydınlatmalar Kullanmak: Eğer imkanınız varsa, gün ışığı alan bir oda tercih edin. Odanız yetersiz veya hiç ışık almıyorsa, aydınlatma konusu sizin için daha önemli bir hale gelecektir. Çalışma alanınızı aydınlatmaya yetecek kadar bir tepe ışığı kullanarak işe başlayın, daha sonra masa lambaları veya farklı aydınlatmalar da kullanabilirsiniz. Nasıl bir aydınlatma seçerseniz seçin, bilgisayar ekranının doğru konumlandığından emin olun. Buradaki amaç, dengeli aydınlatmayı sağlayarak göz yorgunluğunu en aza indirmektir.

5. Home Ofis İçin Telefon Tahsis Etmek: Home ofisin avantajlarından birisi de, normal ofislere göre masrafların düşük olmasıdır. Ev telefonu kullanmak, müşterilerin meşruluğunuzu sorgulamasına ve amatör görünmenize neden olabilir. Ev telefonlarının en büyük sakıncalarından biri de, sesli mesaj kutusunun paylaşılmasıdır. Bu durum müşterinizin kafasını karıştırabilir, ayrıca telefonunuzu paylaşıma açtığınız zaman evde yaşayan diğer bireyler telefonu açabilir ve böyle bir durum müşterinizde iyi izlenim bırakmaz. Bundan dolayı en doğrusu Home ofis için farklı bir telefon almaktır ya da internet tabanlı bir telefon ve cep telefonu da kullanabilirsiniz.

6. İş Hayatıyla Özel Hayatı Ayırmak: Home ofis çalışırken, özel hayatınızla iş hayatınızı ayırmak çok önemlidir. Yapacağınız ilk şey, kişisel masraflarınızla iş masraflarını karıştırmamak amacıyla ayrı bir hesap açtırmaktır. Sonraki dönemlerde ortaya çıkabilecek karışıklıkları önlemek için evraklarınızı, çeklerinizi ve hatta e-postalarınızı ayırmanız gerekir.

7. Doğru Ofis Ekipmanlarına Yatırım Yapmak: Home ofis için doğru ekipmanların alınması oldukça önemli bir konudur. Ülkemizde ne yazık ki gereksiz malzemelere harcama yapmak, insanlara daima cazip gelmiştir. Harcamalarınızı daha rahat bir koltuk, yüksek hafızalı bir bilgisayar, iyi bir masa, yazılım ve hzlı internet bağlantısı gibi gerekli olan araçlar için yapın.

8. Resmi Prosedür ve Süreçlerden Faydalanmak: Ofisiniz için kurallar koymak veya bir el kitabı hazırlamak şart değildir, fakat resmi kurumlara başvurup şahıs işletmesi açma konusunda gereklilikleri yerine getirmeniz ve bilgi sahibi olmanız gerekir. İstediğiniz bilgiye her an ulaşabilmek ve ofisinizin sürekli düzenli kalmasını sağlayabilmek için yasal prosedürlere mutlaka uymanızı öneririz.

Hiç yorum yok

4. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

4. Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf FenBil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Dizin Yayınları Trafik Güvenliği Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Koza Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Tutku Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yıldırım Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Yakın Çağ Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Çalışma Cevapları

4. Sınıf Dikey Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Lider Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayıncılık İngilizce Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Pantera Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

4. Sınıf İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

5. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

5. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Evrensel İletişim Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Özgün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Semih Ofset Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf Berkay Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf İlke Basım Yayınları Din Kültürü Çalışma Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

5. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Türkçe Başak Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Matematik Mega Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sevgi Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf İngilizce Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Türkçe Ez-De Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Matematik Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ada Matbaa Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

7. Sınıf İngilizce Pantera Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

7. Sınıf Din Kültürü Gün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Türkçe Dörtel Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Matematik Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf Fen Bilimleri Öğün Yayınları Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İngilizce Tutku Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

8. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayıncılık Çalışma Kitabı Cevapları

8. Sınıf Din Kültürü Gizem Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

9. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

9. Sınıf MEB Yayınları Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Coğrafya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

9. Sınıf İngilizce Teenwise MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Sağlık Bilgisi ve Trafik Kültürü Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Temel Dini Bilgiler (İslam 1-2) Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf MEB Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

9. Sınıf Müzik Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Demokrasi Ve İnsan Hakları Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

9. Sınıf Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları

10. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı BirYay Yayınları

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Tutku Yayınları

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Mega Yayınları

10. Sınıf Hz. Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Ata Yayınları

10. Sınıf Biyoloji Açılım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Coğrafya Ders Kitabı Gün Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Dikey Yayınları cevapları

10. Sınıf Din Kültürü Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Korza Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

10. Sınıf Arapça Meb Yayınları Çalışma Kitabı Cevapları

11. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

11. Sınıf Akaid ve Kelam Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Felsefe Semih Ofset SEK Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Seçmeli Tarih Ders Kitabı Cevapları Meb Yayınları

11. Sınıf Biyoloji Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Fizik Netbil Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İnkılap Tarihi Top Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kimya Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Dil ve Anlatım Yıldırım Yayınları Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf İleri Temel Matematik Ders Kitapları Cevapları

11. Sınıf Türk Edebiyatı Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. SINIF DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

12. Sınıf Hz Muhammedin Hayatı Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Nova Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Matematik Dikey Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Mantık Cem Veb Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Türk Edebiyatı Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Coğrafya Lider Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Dil ve Anlatım MHG Yayınları Cevapları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi Top Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Temel Düzey Matematik Gezegen Yayınları Ders Kitabı Cevapları

12. Sınıf Trafik ve İlkyardım Semih Ofset Yayınları Ders Kitabı Cevapları

4. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 5. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 6. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 7. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 8. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 9. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 10. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 11. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, 12. Sınıf Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Matematik Ders Kitabı Cevapları, Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları, İngilizce Ders Kitabı Cevapları, Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları, Müzik Ders Kitabı Cevapları, Arapça Ders Kitabı Cevapları, İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları, Fizik Ders Kitabı Cevapları, Kimya Ders Kitabı Cevapları, Biyoloji Ders Kitabı Cevapları, Tarih Ders Kitabı Cevapları, Türkçe Ders Kitabı Cevapları, Coğrafya Ders Kitabı Cevapları, Almanca Ders Kitabı Cevapları, Felsefe Ders Kitabı Cevapları, Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları, Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları, Hz Muhammedin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Akaid ve Kelam Ders Kitabı Cevapları, Proje Hazırlama Ders Kitabı Cevapları, Mesleki Arapça Ders Kitabı Cevapları, Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları, Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları, Trafik ve İlkyardım Ders Kitabı Cevapları, Mantık Ders Kitabı Cevapları

Blogger tarafından desteklenmektedir.