Yeni Atanacak Öğretmenin Maaşı ve Ek Ders Ücreti - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Mayıs 17, 2017

Yeni Atanacak Öğretmenin Maaşı ve Ek Ders Ücreti

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
Yeni Atanacak Öğretmenin Maaşı ve Ek Ders Ücreti
MEB'in Haziran ayı içerisinde atamasını planladığı sözleşmeli öğretmenlerin net maaşları ve ek ders ücretleri ne kadar olacak? 17 Mayıs 2017 Çarşamba 11:09 Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20.127 Sözleşmeli Öğretmen atamasında en çok merak edilen konulardan biri ise net maaş ve ek ders ücretleri oldu. 

Yeni göreve başlayan öğretmenlerin maddi gelirleri ne kadar olacak? 2017 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmenlerin net maaşları 2.774,29 TL olarak belirlenmişti. Haziran sonu Temmuz başı gibi göreve başlaması planlanan 20.127 sözleşmeli öğretmenin net maaşı Temmuz zammı ve enflasyon farkı ile birlikte 2.880-2.910 TL arasında olacak. Sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretleri ise SGK kesintisinden dolayı ders başı 9.73 TL olarak ödenecek. 

Kadrolu öğretmenlere bilindiği üzere ders başı 11.34 TL ödeme yapılıyor. Bu anlamda sözleşmeli öğretmenlerin maddi kaybı uzun vadede fazla olacak. Sözleşmeli öğretmenlere kadrolu öğretmenler gibi haftalık 3 ek ders saati nöbet ücreti ödenecek. 


Sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenler gibi hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursu açabilecek ve bu kurslardan 2 katı ek ders ücret alabilecek. Yeni atanacak öğretmenlerin branşları, aylık ek ders ve DYK saat sayıları dikkate alındığında aylık gelirlerinin 3.300-4.500 TL arasında değişiklik göstereceği düşünülüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder