LYS’de dikkat edilmesi gerekenler! - DERS KİTABI CEVAPLARI

Yeni Yayınlar

Nisan 06, 2017

LYS’de dikkat edilmesi gerekenler!

Edit
 DERS KİTABI CEVAPLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ! 
LYS’de dikkat edilmesi gerekenler!
LYS’ye geri sayım başladı. Peki sınava girerken nelere dikkat etmek gerekiyor?
13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılacak 2015 Lisans Yerleştirme Sınavları’na gireceklerin, bina ve salonlara atanma işlemi tamamlandı. ÖSYM adaylara aday giriş belgesi göndermeyecek. Adaylar sınav yerlerini, internet üzerinden öğrenecekler. Başvuru yapmayanlar için sınav giriş belgesi düzenlenmiyor.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafının bulunması gerekiyor. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması ve fotoğrafın anlaşılır olması zorunludur. İlgili LYS’ye ait Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS’ler için kullanılamayacaktır.

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur.lys başvuruları

Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Adayların sınava girebilmeleri için sınava giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Lisans Yerleştirme Sınavına girecek öğrenciler, sınav yerlerini T.C. Kimlik No ve aday şifreleri adresinden öğreniyor.


Sürücü belgesi, kimlik yerine geçmiyor
Askeri kimlik belgesi, tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı KKTC Kartı ile çipli, manyetik şeritli, 16 rakamdan oluşan baro kart ve 7 rakamdan oluşan güvenlik kodu bulunan geçerlilik tarihi dolmamış resmi Avukat Kimlik Belgesi özel kimlik belgesi olarak kabul ediliyor.

Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmıyor.

Sınav günü sınav görevlileri, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çektiği takdirde adayı sınava almıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder